Kosova Belediyeler Birliği'nin Ziyareti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kosova Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı dolayısıyla İstanbul’da bulunan Ştimle Belediye Başkanı ve Kosova Belediyeler Birliği Başkanı Naim İsmajli, beraberindeki heyetle birlikte Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Trablus Belediye Başkanı'nın Ziyareti

Libya Trablus Belediye Başkanı Abdurrauf Beytulmal, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen vatandaşlarımız için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu.

Taksim Camii Temel Atma Töreni

Taksim Meydanı’na yapılması planlanan ve 50 yıllık mazisi olan Taksim Camii’nin temel atma töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı’nda getirilen yeni imkanlar, teşvikler ve ekonominin daha ileriye taşınması için yapılması gerekenler ile devletin istihdama yönelik yeni teklifleri konuşuldu.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile SETA Cumhurbaşkanlığı Sistemi Sempozyumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Sistemi Sempozyumu’nda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı.

Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı Tünel Birleştirme Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın tünel birleştirme törenine katıldı. Başkan Topbaş, Mecidiyeköy’den Tekstilkent’e kadar kazı çalışması tamamlanan metro hattını 2018 yılının sonunda açmayı planladıklarını söyledi.

AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

Başkan Kadir Topbaş, binin üzerinde belediye başkanının katıldığı toplantıda, dünyada teknolojiyi en iyi kullanan belediyeler arasında gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı şehir uygulamalarını anlattı.

Sayın Başbakan'ın Katılımı ile Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Konutları’nın temeli Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı.