Prof Dr. Halil İnalcık'ın Cenaze Töreni

Ankara'da hayatını kaybeden Tarih Profesörü Halil İnalcık, Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

11. Cumhurbaşkanı'nın Taziye Ziyareti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde vatandaşların direniş gösterdiği noktalardan biri olan Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na gelerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a taziye ziyaretinde bulundu.

15 Temmuz Şehitleri İçin Düzenlenen Mevlid-i Şerif ve Dua Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı Mevlid-i Şerif ve Dua programında, binlerce İstanbullu darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz için dua etti.

15 Temmuz'da Destan Yazan Çengelköy'e Ziyaret

Başkan Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde büyük direnç göstererek destan yazan Çengelköy’de polis merkezi ile esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Barış ve Demokrasi Mitingi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, darbe girişimine karşı düzenlenen Barış ve Demokrasi Mitingi’ne katıldı. Vatandaşlarla birlikte Tünel’den Taksim’e yürüyen Başkan Topbaş, “Devletin bekası ve ülkenin geleceği söz konusu olduğu zaman milletçe nasıl birlikte olduğumuzu, olabileceğimizi dünyaya gösterdik.” dedi.

İstanbul Meydanlarında Demokrasi Nöbeti

15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sokakları ve meydanları terk etmeyin” çağrısının ardından binlerce İstanbullu ellerindeki Türk bayraklarıyla demokrasi nöbeti tutmaya başladı. Başkan Kadir Topbaş, milli iradeye kast edenlere karşı durmak için vatandaşlarla birlikte meydanlara çıktı. Taksim, Beykoz, Esenler, Bağcılar, Zeytinburnu, Başakşehir, Bahçelievler, Küçükçekmece, Üsküdar Kısıklı, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Silivri, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Güngören, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Beşiktaş, Kağıthane, Eyüp, Ümraniye ve Sarıyer Meydanları ile Saraçhane Belediye Sarayı önü ve Vatan Caddesi'nde tutulan demokrasi nöbetlerinde birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı.

İBB Meclisi'nden Darbe Girişimine Kınama

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ortak Kınama Deklarasyonu'nu okuyan Başkan Kadir Topbaş, “Maalesef ülkemize, milletimize ve demokrasiye kast edildi. Milli iradeye sahip çıkan İstanbullulara ve tüm halkımıza özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı Açılış Töreni

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve UNESCO Genel Direketörü Irina Bokova’nın katıldığı törenle başladı.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Bayramlaşma Töreni

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı tarafından düzenlenen Bayramlaşma Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenlenen törende mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.

Küçükçekmece Fethiye - Hasan Gümüşdağ Camii Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın yaptırdığı Fethiye - Hasan Gümüşdağ Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle ibadete açıldı.