Çin Ziyareti

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çin’de Ghangzou Belediye Başkanı Wen Guohui ve Ghangzou Valisi Ren Xuefeng’i ziyaret etti.

Moğolistan Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Kültür Günleri kapsamında Moğolistan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında İstanbul ile Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator arasında çeşitli konulara işbirliğini öngören mutabakat zaptı imzalandı.

Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olarak New York’ta düzenlenen İklim Zirvesi’ne katıldı. 196 ülkenin üzerinde uzlaşmaya vardığı Paris İklim Anlaşması, BM Genel Merkezi’nde çok sayıda devlet ve hükümet başkanının katıldığı törenle imzaya açıldı.

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen 4. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na katıldı.

İsveç Enerji Bakanı'nın Ziyareti

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongresi ve Fuarı kapsamında İstanbul'da bulunan İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.

İstanbul'daki Başkonsoloslarla Kahvaltı Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul'da görev yapan başkonsoloslarla Emirgan Beyaz Köşk'te biraraya geldi.

İstanbul - Tiflis Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Tiflis Belediyesi arasındaki Kardeş Şehir Protokolü, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda imzalandı. İmza törenine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Tiflis Belediye Başkanı Davit Narmania’nın yanı sıra iki şehrin bürokratları da katıldı.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Kutlu Doğum Haftası Programı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" temalı Kutlu Doğum Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla yapıldı.

İBB Meclis Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu sunan Başkan Kadir Topbaş, “ustalık dönemim” dediği 3. döneminin çok önemli vizyon projelerini açıkladı. Pek çok önemli yatırımı İstanbul’a kazandıracaklarını ifade eden Başkan Topbaş, Üsküdar - Kabataş arasında bir yaya yürüme tüneli ile Haliç’e denizin üstünden yeni bir yürüme yolu yapacaklarını ve İstanbul’da hava yolu şirketi kuracaklarını söyledi.

Yerel Yönetimler Sempozyumu

"Gençlik ve Belediye" konulu Yerel Yönetimler Sempozyumu Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katılımıyla gerçekleşti.

11. İstanbul Lale Festivali Açılış Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 11’incisi düzenlenen İstanbul Lale Festivali’nin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından Emirgan Korusu’nda yapıldı.

Suudi Arabistan'dan Gelen Gazetecilerin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Arap medya dünyasının temsilcilerini Emirgan Beyaz Köşk'te ağırladı.

Fahri Hemşerilik Beratı Verilmesi

Başkan Kadir Topbaş’a, İstanbul’un kardeş şehri Şimonoseki’de Fahri Hemşerilik Beratı takdim edildi.

Japonya Ziyareti

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üst düzey temaslarda bulunmak üzere Japonya’ya gitti.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile ABD Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD’de inşa edilen Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi’nin açılışına katıldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin ilk iki minareli camisini de barındıran merkezin tüm Müslümanlara hayırlı olması temennisinde bulundu.