Ankara'da Görev Yapan Büyükelçilerle Toplantı

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da görev yapan büyükelçilerle “Uluslararası Mülteci Krizleri ile Karşı Karşıya Kalan Yerel Yönetimlerin Dayanışması” konulu toplantıda biraraya geldi.

İstanbul ile Mogadişu Arasında İşbirliği Protokolü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Somali Mogadişu Belediye Başkanı Yusuf Hussein Jimaale, iki şehir arasındaki işbirliğini kapsayan protokole imza attılar.

Somali 6. Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu

"Somali 6. Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da düzenlendi."

Singapur Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Uzakdoğu gezisi kapsamında Singapur’u ziyaret etti. Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong ve Singapur Ekonomi Bakanı ile görüşen Başkan Topbaş, Singapur’da deniz suyundan içmesuyu elde edilen dünyanın sayılı tesislerinden birini gezerek bilgi aldı.

Pakistan Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı temaslarda bulunmak üzere Pakistan’a gitti. Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif tarafından törenle karşılanan Başkan Topbaş, Pencap Eyaleti ile işbirliği protokolüne imza attı.