Halep İçin "Kardeşlik Seferberliği"

İstanbul’da başlatılan “Kardeşlik Seferberliği” kampanyasında toplanan yardımlar, Maltepe’de düzenlenen törenle Halep’e gönderildi. 211 tırın uğurlandığı törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, mağdur insanlara yardımcı olabilmek için çabaladıklarını söyledi.

Gine Cumhurbaşkanı'nın Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile biraraya geldi. Görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Konakri Valiliği arasında iş birliğini öngören “Mutabakat Zaptı” imzalandı.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile 151 Dev Eserin Toplu Açılış Töreni

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilen 151 tesisin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımlarıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Şehitlere Saygı Maçı

İstanbul, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı tarafından düzenlenen Şehitlere Saygı Maçı’na ev sahipliği yaptı. Sembolik başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı maçta, şehit aileleri için toplam 50 milyon lira bağış toplandı.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Avrasya Tüneli Açılış Töreni

İki kıtayı denizin altından karayolu ile birleştiren Avrasya Tüneli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Avrasya Tüneli’nin ilkleri barındırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tünel sayesinde Kazlıçeşme - Göztepe arasındaki yolculuk süresinin 15 dakikaya indiğini söyledi.

Amatör Spor Kulüplerine ve Okul Spor Kulüplerine Spor Malzemesi Dağıtım Töreni

Sporun ve sporcunun yanında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine düzenli olarak yaptığı malzeme desteğini sürdürüyor. “Destek bizden, başarı sizden” sloganı ile amatör spora 30 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Amatör sporcularımızın olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında bayrağımızı göndere çektirecek büyük sporcular olarak yetişmesini istiyoruz.” dedi.

İBB Meclisi Teröre Karşı Tek Yürek

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonrası ortak bir bildiri yayınladı. Meclis Üyeleriyle birlikte olay yerine giden Başkan Kadir Topbaş, terör saldırılarının hedeflerine ulaşmaması için birlikteliğimizi her daim göstermemiz gerektiğini söyledi.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Bayrampaşa Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi'nin Açılış Töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merhum babasının adının verildiği Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Farklı ülkelerden öğrencilerin burada gösterecekleri kaynaşmayı ömür boyu sürdüreceklerine ve bu kaynaşmanın güçlü bir birliktelik oluşturacağına inanıyorum.” dedi.

Transist 2016 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı'nın Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Transist 2016 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, 9’uncu kez kapılarını açtı. “Toplu Ulaşımın Geleceği 4T” teması ile düzenlenen fuarın açılışını yapan Başkan Kadir Topbaş, “Yatırımlarımızda en büyük payı ulaşıma, ulaşımda da raylı sistemlere ayırıyoruz.” diye konuştu.