Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımıyla 4 İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile Çevre Yatırımları Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 4 yeni ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ile çevre yatırımlarının toplu açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Toplam yatırım bedeli 1 milyar 873 milyon lira olan tesis ve hizmetlerin şehrimize kazandırılmasında emeği olan Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul için, bu güzel ve kutlu şehir için ne yapılsa azdır.” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Sancaktepe Belediyesi Yeni Başkanlık Binası ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin Açılışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe Belediyesi Yeni Başkanlık Binası ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdiler.

Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Sempozyumu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Sempozyumu, İstanbul’da düzenlendi. Sempozyumun açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB olarak dünyada teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biri olduklarını söyledi.

2017 Bütçesinin İBB Meclisi'ne Sunumu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2017 yılı bütçe sunumunda İBB Meclis Üyelerine hitap etti. Başkan Topbaş, 2017 sonu itibarıyla İstanbul’a yaptıkları toplam yatırım miktarının 117 milyar lirayı bulacağını söyledi.

38. İstanbul Maratonu

Dünyanın kıtalararasında koşulan ilk ve tek maratonu olan İstanbul Maratonu’nda İstanbullular Asya’dan Avrupa’ya 38’inci kez koştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve İstanbul Valisi Vasip Şahin maratonun startını verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından “15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz” temasıyla düzenlenen maratonda, yüz binlerce kişi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü koşarak geçti.

MÜSİAD Fuarı Açılış Programı

CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenen 16. MÜSİAD Fuarı’na katılan Başkan Kadir Topbaş, fuar alanındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi stantlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Çin Başbakan Yardımcısı ile Görüşme

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valiliği’nin Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Wang Yang’ın onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı. Başkan Topbaş, kendi karakalem çalışması olan Kız Kulesi tablosunu imzalayarak, Başbakan Yardımcısı Yang’a armağan etti.

İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerin Kalkınmasında Kadının Rolü 6. Bakanlar Konferansı Açılış Oturumu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerin Kalkınmasında Kadınların Rolü 6. Bakanlar Konferansı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve kızları Esra Albayrak ile Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi Şeyma Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katıldığı Türkiye - Afrika Forumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen Türkiye - Afrika Ekonomi ve İş Forumu’na katıldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, forumun Türkiye ile Afrika kıtası arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğini güçlendireceğine inandığını ifade etti.