Cumhuriyet'in 93. Yılı Kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. İstanbul Valiliği’nde başlayan tören, Vatan Caddesi’ndeki resmigeçit töreni ile devam etti. Başkan Kadir Topbaş, Valilik tarafından düzenlenen resepsiyona katıldı.

İBB'den Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Destek

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, 15 Temmuz gecesi darbecilerin kan döktüğü 11 noktada kan bağışı kampanyası düzenledi. Başkan Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Kan Bağış Merkezi’ni ziyaret ederek, kampanyaya destek verdi.

Türk Parlamenterler Birliği Temsilcileri ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Parlamenterler Birliği’nin Göztepe’deki Filizi Köşk’te düzenlediği toplantıya katıldı. Maaş ödeyemeyen belediyeden, yatırım yapan bir belediye haline geldiklerini anlatan Başkan Topbaş, İBB’nin bu seneki yatırım bütçesinin 16,3 milyar TL olduğunu söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, Brüksel'de FETÖ Darbe Girişimini Anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve terörünü anlatmak için Brüksel’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Brüksel’deki etkinliklere katılan ve Schaerbeek Belediye Başkanı ile Brüksel Milletvekili Bernard Clerfayt’ı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin kanlı bir terör saldırısı olduğunu söyledi.

Ekvador'da Düzenlenen Habitat III Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ekvador’da düzenlenen BM Dünya Konferansı Habitat III’ün açılışına katıldı. Şehirlerin, ülkelerin geleceği hatta kaderleri haline geldiğini ifade eden Başkan Topbaş, toplantı kapsamında düzenlenen Sürdürülebilir Kentsel Kalkınma Birleşmiş Milletler Konferansı’na da katıldı.

Kadir Topbaş, Büyük Başarılara İmza Attığı UCLG Başkanlığı'nı Devretti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 6 yıldır başarıyla sürdürdüğü UCLG Dünya Başkanlığı görevini Kolombiya’nın Başkenti Bogota’da yapılan toplantıda Afrika Yerel Yönetimler Derneği Başkanı Parks Tau’ya devretti. Görevi süresince pek çok dünya liderine hitap eden Başkan Topbaş, yerel yönetimlerin önemini vurgulayan ve küresel sorunların çözümünde merkezi hükümetlerin çözüm ortağı olması gerektiğini ifade eden konuşmalar yaptı.

Kolombiya'da Düzenlenen UCLG ve UNACLA Toplantıları

UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlenen UCLG ve UNACLA toplantılarına başkanlık yaptı.

Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Kongresi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kolombiya’da yapılan UCLG Dünya Kongresi’ne katıldı. Kongreye başkanlık yapan Başkan Topbaş, “Beraber yaşadığımız bu gezegende her şeyi yöneticilerden beklemeyeceğiz. Sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, bireysel olarak tüm yurttaşlar da yönetime katkı sunmak zorunda.” diye konuştu.

5. Levent Projesi Kapsamında Kentsel Dönüşüm ile Yapılan 400 Konutun Kura Çekim Töreni

5. Levent Projesi kapsamında kentsel dönüşümü gerçekleştirilen 400 konut, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hak sahiplerine teslim edildi. İstanbul’u adım adım yenilediklerini ifade eden Başkan Topbaş, KİPTAŞ ile birlikte bugüne kadar 70 bine yakın modern ve güvenilir konut inşa ettiklerini söyledi.

"15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz" Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın ev sahipliğinde, Yavuz Bingöl Sanat Merkezi'nin koordinasyonuyla İstanbul Kongre Merkezi’nde “15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz” programı düzenlendi. Geceye katılan sanatçılar, demokrasi şehitlerimizin sevdiği türküleri seslendirdiler.