Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sayın Ban Ki-moon'u Ziyaret

Birleşmiş Milletler’de (BM) akil adamlardan oluşan “Sürdürülebilir Kalkınma Üst Düzey Siyasi Forumu”nda konuşma yapan Başkan Kadir Topbaş, forum öncesinde New York’ta BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile “Ülkelerde Kalkınmada İstikrar” konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Restore Edilen Eyüp Sultan Türbesi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilen Eyüp Sultan Hazretleri’nin türbesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yeniden ziyarete açıldı.

İSMEK 18. Genel Sergi ve Festivali Açılışı

Düzenlediği genel sergiler ile her yıl İstanbulluların büyük beğeni ve takdirini kazanan İSMEK’in 18. Genel Sergi ve Festivali, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.

UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Brezilya’da düzenlenen UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. Toplantıya başkanlık yapan Kadir Topbaş, UCLG’nin Habitat 3’te küresel gündeme damga vuracak çalışmalar yaptığını ve bunun bir değişiklik çağrısı olacağını söyledi.