3 Katlı Büyük Tünel Projesi Tanıtım Toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir BelediyeBaşkanı Kadir Topbaş’ın da yer aldığı toplantıda, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi’ni açıkladı. Başbakan Davutoğlu, çevre dostu projenin orta katından metro, diğer katlardan ise karayolu geçişleri olacağını söyledi.

BM Sürdürülebilir Kent Tematik Grubu Eş Başkanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuğu BM Sürdürülebilir Kent Tematik Grubu Eş Başkanı Aromar Revi’yi makamında ağırladı.

UCLG Genel Kurul Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un dünya çapındaki 26 kişilik danışma kurulu niteliğindeki 2015 Sonrası Kalkınma Hedefleri Üst Düzey Panel Üyesi olarak New York’ta Genel Kurul’a hitap etti.

3. Havalimanı İnceleme Gezisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. Havalimanı’nda süren çalışmaları yerinde incelediler. 3. Havalimanı’nın, Türkiye için gurur verici bir proje olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, projenin 29 Ekim 2017’de açılacağını müjdeledi.

13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşçıları, binlerce yerli ve yabancı şef ve dünyaca ünlü jürinin katıldığı 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde 4 altın ve 10 gümüş madalya kazandılar.

Ljubljana Belediye Başkanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuğu Ljubljana Belediye Başkanı Zoran Stankoviç’i Saraçhane Belediye 1332 Sarayı’nda ağırladı.