AB Bakanı’nın Ziyareti

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Bakan Bozkır, AB projeleri için ayrılan 4,5 milyar Euro’luk kaynağın önemli bir bölümünü İstanbul için harcayacaklarını açıkladı.

Sayın Başbakan’ın Katıldığı Türkiye Markası Tanıtım Programı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen Türkiye Markası Tanıtım Programı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

İstanbul’daki 39 İlçe Belediye Başkanı ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un ilçe belediye başkanları ile Beyaz Köşk’te biraraya geldi. Başkan Topbaş, kurumsal taassup gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürdüklerini söyledi.

3. Köprü Şantiyesinde İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşası süren 3. köprü şantiyesinde incelemelerde bulundu.

ABD Başkonsolosu’nun Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD Başkonsolosu Charles F. Hunter ie Saraçhane Belediye Sarayı’nda biraraya geldi.

BM Kadın Teşkilatı İcra Direktörü ile Görüşme

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Kadına ve Kız Çocuklarına Şiddet Son Bulsun Kampanyası Kapanış Programı öncesinde, BM Kadın Teşkilatı İcra Direktörü Phumzile Miambo-Ngcuka ile Kız Kulesi’nde görüştü.

BM Kadına ve Kız Çocuklarına Şiddet Son Bulsun Kampanyası Kapanış Programı

İstanbul, Birleşmiş Milletler’in dünya çapında organize ettiği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”nın resmi kapanışına ev sahipliği yaptı. New York’la eş zamanlı olarak İstanbul’da başlatılan kampanya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve BM Direktörü Ingibjorg Gisladottir’ın katıldığı kapanış seremonisiyle Kız Kulesi’nde sona erdi.

İstanbul’daki Başkonsoloslarla Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görevli başkonsoloslar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi.

Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni

Kendi ürettiği teknolojiyi kullanarak dünya kentlerine örnek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni’nden iki ödülle döndü. Başkan Kadir Topbaş, İETT’ye verilen ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Yerel Liderler İklim Zirvesi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 21. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı kapsamında düzenlen Yerel Liderler İklim Zirvesi’ne başkanlık yaptı.

Fransa Ankara Büyükelçisi’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, göreve yeni atanan Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries ile Saraçhane Belediye Sarayı’nda biraraya geldi.