New York Birleşmiş Milletler Programı

Dünya Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantıları için Genel Sekreter Ban Ki-moon’un davetlisi olarak gittiği ABD’nin New York şehrinde çeşitli temaslarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin 300. Kuruluş Yılı Tatbikatı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İtfaiyesi’nin 300’üncü kuruluş yılı dolayısıyla Başakşehir Resneli İtfaiye Eğitim Merkezi’nde düzenlenen tatbikat ve eğitimlere katıldı.

“Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri” Zirvesi

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen “Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri” zirvesi, Yeşilköy WOW Otel’de yapıldı. Zirvenin açılışına Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.

Çankırı Tanıtım Günleri Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Çankırı Tanıtım Günleri’ne katıldı.

2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı

İstanbul’da 2014 - 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı, Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törenle başladı. Başkan Kadir Topbaş, tüm öğrencilere başarılar diledi.

Sayın Başkan Kadir Topbaş’a Kore Devleti Kültür Nişanı Takdimi

“İstanbul Kore’de 2014” etkinliğinin açılış töreninde, Başkan Kadir Topbaş’a Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye tarafından imzalanan Kore Devleti Kültür Nişanı takdim edildi.

Kore Kültür Günleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Güney Kore’de düzenlenen “İstanbul Kore’de 2014” ile İstanbul’un kültürel ve sanatsal zenginlikleri Korelilerle buluştu. “Yeni bir yolculuk başlıyor” sloganıyla organize edilen dev etkinliklere binlerce Koreli vatandaş katıldı.

Tunus Belediye Başkanı ve Tunus Belediyeler Birliği Başkanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tunus Belediye Başkanı ve Tunus Belediyeler Birliği Başkan Seytuilah el Asram ve beraberindeki heyeti Saraçhane Belediye Sarayı’nda ağırladı.

Başbakan Davutoğlu’nun Ziyareti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

.ist ve .istanbul İmza Töreni Basın Toplantısı

Dünyada internetle ilgili tüm kuralları belirleyen tek kurum olan ICANN, (.istanbul ve .ist) alan adlarının kullanılmasına onay verdi. İmza töreninde konuşan Başkan Topbaş, “Bu başarımız İstanbul’un internet dünyasında söz sahibi olmasına önemli bir 1275 fırsat verecek.” dedi.