En Güzel Lale Fotoğraf Yarışması Ödül ile Fotoğraf Sergisi

8. İstanbul Lale Festivali kapsamında düzenlenen 2013 En Güzel Lale Fotoğraf Yarışması’nda, İstanbul’un en güzel laleleri belirlendi. Dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen eserler, fotoğraf sergisi ile İstanbulların beğenisine sunuldu.

Fetih Kutlamaları için İstanbul'a Gelen Osmanlı Hanedanı Ailesi ile Öğle Yemeği

İstanbul’un Fethi’nin 560. Yıl Kutlamaları için İstanbul’a gelen Osmanlı Hanedanı Ailesine mensupları ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş öğle yemeğinde buluştu.

Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın Katıldığı 3. Köprü Temel Atma Töreni

İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. Köprü’nün temeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı.

İstanbul’un Fethi 560. Yıl Kutlama Programı

İstanbul’un Fethi’nin 560’ıncı yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. Haliç Balat Sahili’nde su, ışık, lazer, ses ve görüntü tekniklerinin kullanıldığı görsel şölen, İstanbullulara fetih coşkusunu doyasıya yaşattı.

Sn Başbakanımızın Katılımı ile Okçular Tekkesi’nin Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Okmeydanı’na adını veren tarihi Okçular Tekkesi’ni İstanbul’a yeniden kazandırdı. Aslına uygun olarak inşa edilen tarihi yapı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Sn Başbakanımızın Katılımıyla Vialand Yaşam ve Eğlence Merkezi Açılışı

Türkiye’nin ilk ve tek temalı parkı olma özelliğini taşıyan Vialand Yaşam ve Eğlence Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmetine açıldı.