İstanbul'a “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi ile Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” ödülüne layık görüldü. Başkan Topbaş ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

İBB’ye Sağlık Bakanlığı’ndan “İşbirliği Ödülü”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kadın ve aile sağlığı alanında yürüttüğü “Kanser Taramaları” çalışması ile “İşbirliği Ödülü”ne layık görüldü. Başkan Topbaş, ödülü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun elinden aldı.

İstanbul 2020 Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Toplantısı

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu’nun, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları aday kenti İstanbul’daki açılış toplantısı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Four Seasons Hotel’de yapıldı.

Değerlendirme Komisyonu’nu Takip Eden Basın Mensupları ile Resepsiyon

Başkan Kadir Topbaş, Değerlendirme Komisyonu’nu takip eden çok sayıda yerli ve yabancı gazeteciyle biraraya geldi. Resepsiyona, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat da katıldı.

İstanbul 2020 Olimpiyat Komitesi’ni Karşılama

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul’a geldi. Başkan Kadir Topbaş, Değerlendirme Komisyonu Başkanı CraigReedie ve beraberindeki heyeti, Atatürk Havalimanı’nda çiçeklerle karşıladı.

3. Türk Amerikan Birliği Kongresi

Başkan Topbaş, 3. Türki Amerikan Kongresi’ndeki konuşmasında ABD’de birçok senatör ve milletvekilinin İstanbul ve Türkiye’ye hayranlık duyduğunu belirterek, “Bu hayranlık, buradaki Türklerin lobi faaliyetlerinde başarılı olduğunu gösteriyor.” dedi.

Dünya'nın En Büyük Gayrimenkul Fuarı’nda Türkiye Çadırı'nın Açılışı

Başkan Kadir Topbaş, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarına katıldı. Fuardaki Türkiye Çadırı’nı açan Başkan Topbaş, fuara katılan inşaat firmalarının Türkiye’nin varlığını dünyaya hissettirdiklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş'ın Mekke Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Mekke Belediye Başkanı Osama Al Baar’ın davetiyle Mekke’ye gitti. Ummal-Qura Üniversitesi’nde “İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Uygulamaları” başlıklı bir konuşma yapan Başkan Topbaş, dönüşümde kimseyi mağdur etmediklerini söyledi.

Danıştay Başkanlığı’nca Düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Çevre Konferansı

Başkan Kadir Topbaş, Danıştay Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kentsel Dönüşüm ve Çevre Hukuku Konferansı”na katıldı. İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatan Başkan Topbaş, dönüşümde vatandaşı mağdur etmediklerini söyledi.

BM 2015 sonrası Kalkınma Gündemi Ulusal Müzakerelerin Değerlendirilmesi Toplantısı

Başkan Kadir Topbaş, Ankara’da yapılan “Birleşmiş Milletler 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Ulusal Müzakerelerin Değerlendirilmesi” toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, insanlığın mutluluğu, dünyanın refahı için çalıştıklarını söyledi.