BM Genel Sekreter Yardımcısı Seigrid KAAG'ın Ziyareti

Birleşmiş Millerler Genel Sekreter Yardımcısı SigridKaag, Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Başkan Topbaş, Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede SigridKaag’a İstanbul’u ve kente yapılan yatırımları anlattı.

Cezaevi Hükümlülerinin Üretmiş Oldukları Eserlerin Sergisi

İSMEK eğitimleriyle meslek sahibi olan tutuklu ve hükümlülerin çalışmalarından oluşan sergi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Başkan Topbaş, İSMEK'ten 12 bin tutuklu ve hükümlünün faydalandığını söyledi.

Sayın Başbakan'ın Katılımıyla Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm Projeleri Toplu Anahtar Teslim ve Yıkım Töreni

İBB’nin “Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm Projeleri Yıkım ve Toplu Anahtar Teslimi ile 437 Yeni İETT Otobüsünün Hizmete Alım Töreni”, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde yapıldı.

İstanbul Suriçi Grubu Derneği Geleneksel Kahvaltı Programı

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Dostluk Grubu ve İstanbul Suriçi Dernek üyeleriyle biraraya geldi.Başkan Topbaş daha sonra İstanbul Suriçi Derneği’nin “İstanbul Toplantıları”na konuşmacı olarak katıldı.

Libya Bingazi ile Kardeş Şehir Protokol İmza Töreni

Başkan Kadir Topbaş ile Libya Bingazi Belediye Meclis Başkanı MahmoudBurazziza, Kardeş Şehir Protokolü’nü törenle imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkan Topbaş, Bingazi’nin gelişmesi için önemli katkıda bulunacaklarını söyledi.

Gana Accra Büyükşehir Meclisi ile Mutabakat Zaptı İmza Töreni

Başkan Kadir Topbaş ile Gana’nın Akra şehri Belediye Başkanı Alfred O. Vanderpuiye, iki şehir arasında çeşitli konularda işbirliğini öngören mutabakat zaptını Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenlenen törenle imzaladılar.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı Basın İnceleme Gezisi

Anadolu Yakası’nın ikinci metrosu olan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı’nın tünel açma çalışmaları, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle Ümraniye’de başladı. Başkan Topbaş, İstanbul’u yeraltından demir ağlarla ördüklerini söyledi.

Bayrampaşa Belediyesi Sanayi Alanında Kentsel Dönüşüm Programı

Bayrampaşa Bereç’teki sanayi alanını hizmet ve ticaret alanına dönüştürecek “Bayrampaşa Sanayi Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi”, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle başlatıldı.