İstanbul'a “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi ile Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” ödülüne layık görüldü. Başkan Kadir Topbaş ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

BM Seçkin Kişiler Üst Düzey 3.Toplantısı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üyesi olduğu “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”nin Liberya’daki 3’üncü toplantısına katıldı.

AC Forum 2013 Kongresi Katılımcıları ile Akşam Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, AC Forum 2013 Kongresi’nin katılımcıları ile biraraya geldi. İstanbul’u moda, fuarcılık, kongre, sağlık ve spor şehri yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş, “Hedefimiz bu şehri dünya başkenti yapmak.” dedi.

Senegal Cumhuriyeti Dakar Bölge Başkanı Ousmane Sambe ile Akşam Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, Senegal Cumhuriyeti Dakar Bölge Konseyi’ni Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen akşam yemeğinde ağırladı. Başkan Topbaş ile Dakar Bölge Konseyi Başkanı Sambe, iki şehrin işbirliğini öngören “Mutabakat Zaptı”nı imzaladı.

Dünya Çocuklarının Mutluluğu İçin UNICEF ve İBB'den İşbirliği

Başkan Kadir Topbaş, UNICEF ve İBB tarafından düzenlenen “2015 Sonrası Gündemde Erken Dönem Çocuk Gelişimine İlişkin Ulusal İstişare Toplantısı”na katıldı. Başkan Topbaş, dünya çocuklarının mutluluğu için işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.

Sıkıştırılmış Doğalgazla Çalışan 42 Otobüsün Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Otobüs A.Ş.’nin filosuna doğalgazla çalışan çevre dostu 42 yeni otobüs daha katıldı. Otobüsler, Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle hizmete alındı.

İstanbul'daki Turizmciler ile Projelerin Tanıtımı ve Yemek Programı

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde turizmcilerle biraraya geldi. Toplantıda, İstanbul’da turizmi daha da geliştirmek için hayata geçirilmesi planlanan projeler ele alındı.

Güney Koreli Heyetin Başkan Topbaş'ı ziyareti

Başkan Kadir Topbaş ile Güney Kore Gyeongsangbuk-do Valisi Kim KwanYong, Eylül ayında İstanbul’da yapılacak 2013 Gyeongju Dünya Kültür Fuarı’nın “Yönetim Kurulu Mutabakat Zaptı”nı törenle imzaladı.

Öğrencilerin İBB Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’negelen öğrencilere sürpriz yaptı. Başkan Topbaş, öğrencilere, İstanbul’a yapılan yatırımların maket ve görsellerle sergilendiği çadırı gezdirdi.

Olimpiyat Adaylığı Kitabı’nın, IOC Üyeleri'ne Takdimi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları için “en iyi aday” olduğunu anlatan adaylık kitabını Lozan’da Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne sundu.

İBB ile Stuttgart Belediyesi Arasında İyi Niyet Mektubu İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Stuttgart Belediyesi ile birlikte ortak Ar-Ge Merkezi kurdu. Sözleşme, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Stuttgart Belediye Başkanı Wolfgang Schuster tarafından törenle imzalandı.