Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Başakşehir’de yapılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı.

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann’ın Ziyareti

Türkiye ile Almanya arasındaki dostluk köprüsüne bir halka daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, iki şehir arasındaki işbirliği protokolünü Saraçhane Başkanlık Sarayı’nda imzaladı.

İstanbul'un Şampiyonları Ödül Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2012 yılında uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcu ve takımlar için ödül gecesi düzenledi. Haliç Kongre Merkezi’ndeki programa, Başkan Topbaş’ın yanı sıra çok sayıda sporcu katıldı.

Tarabya ve İstinye Tekne Parkları Hizmete Alım Töreni

İstanbul Boğazı’nda tekne park dönemi başladı. Deniz araçlarının parklanma sorununa çevreci ve modern bir çözüm getiren İstinye ve Tarabya Tekne Parkları, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle hizmete alındı.

2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Paneli New York Toplantısı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetiyle “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Paneli”ne seçilen UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler’in New York’ta düzenlenen ilk toplantısına katıldı.

Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif ile Toplantı

Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, “Kardeşim” diye hitap ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli ile 20 Kavşak ve Yolun Toplu Açılış Töreni

7 Tepe 7 Tünel Projesi kapsamında inşa edilen Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli ile yapımı tamamlanan 20 yeni kavşak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Francesca Mosca’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avrupa Komisyonu Sahra Altı Afrika ve ACP Geleceğe İlişkin Meseleler Birimi Genel Müdürü Francesca Mosca ve beraberindeki heyetle Saraçhane’deki Belediye Sarayı’nda görüştü.

UCLG-UNACLA İstihdam Yaratma ve Yerel Verimlilik Özel Oturumu

Kadir Topbaş, Napoli’de başkanlığını yürüttüğü BM Danışma Kurulu UNACLA’nın toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, İstihdam Yaratma ve Yerel Verimlilik Özel Oturumu’nda İstanbul’da istihdama katkı sağlayan çalışmaları anlattı.

6. Dünya Kentsel Forumu (WUF)

BM-HABITAT’ın düzenlediği Dünya Kentsel Forumu’nun (WUF) 6’ncısı Napoli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlendi. Kadir Topbaş’ın başkanlığında yapılan forumda, dünya şehirlerinin en önemli sorunlarından biri olan ulaşım konusu ele alındı.