Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT ile iştirak şirketlerden KİPTAŞ, Hamidiye A.Ş. ve Halk Ekmek A.Ş.’de toplu sözleşme sevinci yaşandı. Dünyada ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde 7 bine yakın işçiye yüzde 11 oranında zam verildi.

Asırlık Tat ve Sanatlar Sergisi ve Açılışı

Ramazan ayının duygu yüklü atmosferini en iyi yansıtan mekanlardan biri olan Sultanahmet Meydanı, asırlık tatlar ve sanatlara bir kez daha ev sahipliği yaptı. Asırlık Tatlar ve Sanatların kapıları, tarihi meydanda ikinci kez açıldı.

“Ramadan in İstanbul - İstanbul'da Ramazan” Projesi Basın Tanıtımı

Ramazan ayında İstanbul’un tarihi, kültürel ve manevi değerlerini ön plana çıkartarak yabancı ziyaretçi sayısında artış sağlayacak “Ramadan in İstanbul - İstanbul’da Ramazan” projesi hayata geçirildi.

İstanbul ve Guanzo Şehirleri Kardeş Şehir İmza Töreni

İstanbul’un kardeş şehirlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin’in Guanzo Belediyesi arasındaki kardeş şehir anlaşması, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı Kokteyl Salonu’nda imzalandı.

31.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı Açılışı

Türkiye Diyanet Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, 3’üncü kez Beyazıt Meydanı’nda ziyarete açıldı.

Hırka-ı Şerif'in Ziyarete Açılması

Hz. Muhammed'in vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan kutsal emanetlerden Hırka-ı Şerif ve Sakalı Şerif, Fatih'teki Hırka-i Şerif Camisi'nde ziyarete açıldı. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği törende duygusal anlar yaşandı.

Ataşehir Mimar Sinan Camii Açılış Töreni

Yapımı iki yıl yapımı süren 10 bin kişi kapasiteli Ataşehir Mimar Sinan Camii, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle ibadete açıldı.. Kubbelerinde altın varaklar bulunan camii yaklaşık 40 milyon TL’ye mal oldu.

Tarabya Tekne Parkı Basın İnceleme Gezisi

İstanbul’da deniz araçlarının düzensiz parklanma sorununa modern ve çevreci bir çözün getirecek olan Tekne Park Projesi kapsamında inşaatı devam eden Tarabya Tekne Park’ında yürütülen çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Londra Olimpiyat Oyunları’na Katılacak Sporcular Onuruna İftar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek milli sporcular onuruna Dolmabahçe Sarayı’nda iftar verdi. İftarda 2020 Olimpiyat Oyunları aday kenti İstanbul’un logosu tanıtıldı.

Ataşehir İftar Programı

Başkan Topbaş, Ataşehir’de vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbulluların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik eden Başkan Topbaş, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu ile entegre olacak Ataşehir-Ümraniye Metrosu’nun etüt çalışmasının başladığını söyledi.