BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu

BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Eş Başkanlığı ile İstanbul’da düzenlendi. Foruma, 65 ülkeden lider, bakan ile dünyanın önde gelen yazar ve düşünürleri katıldı.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve Eşi ile Akşam Yemeği

Başkan Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş, BM Genel Sekteri Ban Ki-moon ile eşi Yoo Soon-taek'i evlerinde ağırladılar. Topbaş Ailesi, konuklarına Türk Mutfağına özgü yemekler ikram ettiler.

Ban Ki-moon ile Yenikapı Arkeolojik Park Alanı Ziyareti

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Başkan Kadir Topbaş ile birlikte Yenikapı Arkeolojik Kazı Alanı’nı gezdi. Ban Ki-moon, 8 bin 500 yıl öncesine ışık tutan geminin iskeletini de yakından inceledi.

Silivri Atıksu Tüneli TBM Makinası Çıkışı Basın Gezisi

Silivri sahillerini atıksu tehdidinden kurtaracak projede dev bir adım atıldı. 3 yılda inşa edilen Türkiye’nin en uzun atıksu tüneli, basın mensuplarına tanıtıldı. 22 km uzunluğundaki tünel, Marmara Denizi’ne atıksu akışını önleyecek.

15. İSMEK Genel Sergisi Açılış Töreni

İSMEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru çalışmalarından oluşan sergi, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Başkan Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş tarafından Feshane Fuar ve Kongre Merkezi’nde törenle açıldı.

Dünya Ekonomi Forumu Resepsiyonu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Ekonomi Forumu Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Zirvesi dolayısıyla İstanbul’da bulunan katılımcılar onuruna Dolmabahçe Sarayı'nda resepsiyon verdi. Davetliler, mehter takımının konseriyle karşılandı.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı Temel Atma Töreni

Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattının temeli, Bakan Binali Yıldırım ve Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı. 20 km uzunluğunda ve 16 istasyondan oluşan hat, yeni bir dünya rekoru ile 38 ayda tamamlanacak.

6. Doğudan İstanbul'a Kadın Eli Sergisi Açılış Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin desteği ile düzenlenen sergi, İstanbullularla 6’ncı kez buluşturuldu. Doğu ve Güneydoğulu kadınların el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan sergiye Sultanahmet Meydanı ev sahipliği yaptı.

Rio +20 Belediye Başkanları Zirvesi ve UCLG Kentsel Zirvesi

Rio +20 Belediye Başkanları Zirvesi ve BM Sürdürülebilir Konferansı Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapıldı. UCLG Başkanı Kadir Topbaş, UN HABITAT ve UCLG’nin düzenlediği Kentsel Zirve’nin açılış konuşmasını yaptı.

Yeni İETT Otobüslerinin Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için İETT’nin otobüs filosuna yeni otobüsler ilave etti. Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni otobüs daha hizmete alındı.

Çatalca Engelliler Merkezi'ni Ziyaret

Başkan Kadir Topbaş, bölge milletvekilleriyle birlikte Çatalca’nın köylerini gezdi. Hasatta kullanması için hibe edilen biçerdöveri Karacaköy’de köylülere teslim eden Başkan Kadir Topbaş, Çatalca Engelliler Merkezi’ni de ziyaret etti.