Erguvan Ağaç Dikim Töreni

İstanbul Boğazı’ndan sonra Haliç de, baharın habercisi erguvan ağaçlarıyla buluşturuldu. Haliç’e dikilen 1.100 adet erguvan ağacı ile 8 yılda İstanbul’da dikilen erguvan ağacı sayısı 48 bin 505’e, yetişkin ağaç sayısı ise 2 milyon 700 bine ulaştı

AK Parti Milletvekilleri ile Kahvaltı Programı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından İBB Tanıtım Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, İstanbul Milletvekillerine yatırım ve hizmetler anlatıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’a 8 yılda yapılan yatırım miktarının 52 milyar TL’ye ulaştığını söyledi.

Boğaziçi Köprüsü’nde Kıtalararası Kuzey Yürüyüşü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Paet ve ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardonei Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçtiler.

Kartal Halk Ekmek Fabrikası Açılış Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Halk Ekmek A.Ş.'nin Kartal’da kurduğu Avrupa’nın en büyük taş fırını, Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı. Tesiste el değmeden üretilen bir ekmek, paketlemeye kadar 700 metre yol kat ediyor.

Bağcılar’da İlköğretim Okullarına Yapılan Spor Salonlarının Açılış Töreni

“Eğitime destek geleceğe hizmet” anlayışından hareketle Bağcılar’da Hasan Kağnıcı ve Ziya Gökalp İlköğretim Okullarına yaptırılan kapalı spor salonları, görkemli bir törenle hizmete açıldı. Okullara yapılan spor salonlarının sayısı 138’e ulaştı.

Kadın Koordinasyon Merkezi Anneler Günü Kutlama Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin 6’ncısını düzenlediği “Anneler Günü” kutlama programı, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Programda Jale Parıltı’nın verdiği konser, salonu dolduran bayanlar tarafından beğeniyle izlendi.

İSMEK Sergi Açılışı

İSMEK’in ödüllü eserlerden oluşan sergisi, Avrupa’nın en büyük adliyesi olan İstanbul Adalet Sarayı’nda ziyarete açıldı. Başkan Topbaş’ın açılışını yaptığı ve 11 branşta 60 eserin yer aldığı sergi ile adliye koridorlarında sanat rüzgarları estirildi.

Sultanbeyli Gölet Bölgesi Çevre Düzenlemesi Temel Atma Töreni

Sultanbeylilerin 23 yıllık hayalini gerçeğe dönüştüren projenin temeli, Başkan Kadir Topbaş tarafından atıldı. 170 dönümlük bir alanda yapılacak dev projede spor sahaları, yürüyüş alanları, seyir terasları, restoran ve parklar inşa edilecek.

Şile İlçesi Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, biyolojik arıtma tesislerini köylere kadar ulaştırdı. Şile’ye yapılan 4 adet biyolojik atıksu arıtma tesisi ile Şile köylerine yapılan 16 adet park, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Melen Projesi Boğaz Su Tünel Geçişi İnceleme Gezisi

Melen Projesi'nin en önemli safhalarından biri olan İstanbul Boğazı'nın 136 metre altındaki su tüneli tamamlandı. Dünyada iki kıtayı birbirine bağlayan ilk ve tek “uzun su altı tüneli, yılda 1 milyar 77 milyon metre küp suyu İstanbul'a taşıyacak.

“ibbtube.com” Tanıtım Programı

Teknolojiyi en iyi kullanan yerel yönetimlerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir ilke daha imza attı. Türkiye’nin youtube türündeki ilk video paylaşım sitesi olan “ibbtube” Başkan Kadir Topbaş tarafından kamuoyuna tanıtıldı.

Restore Edilen Fatih Camii’nin Açılış Programı

Restorasyonu tamamlanan Fatih Camii, İstanbul'un Fethi’nin 559’uncu yıldönümünde,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yeniden ibadete açıldı.

İstanbul’un Fethi’nin 559. Yılı Kutlamaları

İstanbul’un Fethi’nin 559’uncu yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. Haliç Balat’ta su, ışık, lazer, ses ve görüntü tekniklerinin kullanıldığı görsel şölen, İstanbulluları adeta büyüledi.

Topkapı Kültür Parkı’nda Tataristan Evi ve Tataristan Sergisi Açılışı

Topkapı’daki Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde bulunan Tataristan Evi ve Tataristan Sergisi’nin açılışı, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

BM Genel Sekreteri ile Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Merkezi’ni Ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Merkezi’ni ziyaret ettiler. Hidrojenle çalışan araçları inceleyen Ban ve Topbaş, çevre mesajı verdiler.