“Alman - Türk Başarı Öyküleri” Kitabı Tanıtım Programı

Başkan Kadir Topbaş, Suriye'nin Dostları Grubu Toplantısı '' sebebiyle İstanbul'a gelen Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid Bin Ahmed Bin Muhammed El Halife’ye onuruna verdiği yemekte “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim etti.

Sofya Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Bulgaristan ziyaretinde Başbakan Boyko Borisov ve Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandakova ile görüştü. Belediye Başkanı Fandakova’ya, Sofya için hazırlanan 2 kavşak projesini hediye etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük'ün Ziyareti

Resmi temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a gelen K.K.T.C. Başbakanı İrsen Küçük, Başkan Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti.

Silivri Dere Yatağındaki Gecekonduları Yıkım Programı Basın Gezisi

Silivri Boğluca Deresi ıslah çalışmaları kapsamında dere yatağındaki yapıların yıkımını yapan Başkan Topbaş, deprem riskine karşı vatandaşları uyardı.

Kore Ankara Büyükelçisi Sayın Sang-Kyu Lee'nin Ziyareti

Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lee, Başkan Topbaş'a Saraçhane'deki Belediye Sarayı'nda nezaket ziyaretinde bulundu.

Pakistan Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Pencap Eyaleti'nin başkenti Lahor'a yaptığı ziyarette Katı Atık Tesisi, Kadir Topbaş Kavşağı ve Metrobüs Hattı'nın açılışını yaptı. Lahor Devlet Üniversitesi tarafından Sayın Başkan’a Fahri Doktora Unvanı takdim edildi.

Okullar Hayat Olsun Projesi İmza Töreni

İstanbul’daki okulların eğitim dışındaki zamanlarda halkın kullanımına açılmasını sağlayacak projenin protokol imza töreni Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerin katılımı ile İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Ekonomi Gazetecileri ile Kahvaltılı Toplantı

Başkan Kadir Topbaş, Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen toplantıda, ekonomi muhabirlerine İstanbul’a 8 yılda yapılan 46 milyar liralık yatırımları anlattı.

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası Açılış Töreni

2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul, tarihin en geniş katılımlı Dünya Salon Şampiyonası’na başarıyla ev sahipliği yaptı. Muhteşem bir törenle açılan şampiyonada, Türkiye 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Nalçacı İbrahim Camisi Dergahı ve Haziresi Açılışı

İstanbul İl Özel İdaresi ve Üsküdar Belediyesi`nin ortak çalışmasıyla restore edilen Tarihi Nalçacı İbrahim Camisi Dergahı ve Haziresi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açıldı.

Güney Amerika Ziyareti

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Portekiz, Kosta Rika, Kolombiya ve Şili’de bir dizi temaslarda bulundu ve 6. Latin Amerika Yerel Yönetim Zirvesi’nin açılış konuşmasını yaptı.

2020 İstanbul Olimpiyat Oyunları Adaylık Başvurusu Tanıtım Programı

İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylık başvuru dosyasının tanıtımı Ataköy'deki Olimpiyatevi’nde yapıldı.