UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı ve Dünya Konseyi

Başkan Kadir Topbaş, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı 6’ncı Afrika Şehirleri Zirvesi'ne katılmak için Senegal’in başkenti Dakar’a gitti. Dakar’da önemli temaslarda bulunan Kadir Topbaş, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na başkanlık yaptı.

Libya Devlet Başkanı Muhammed el-Mugaryef’in Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Libya Devlet Başkanı Muhammed el-Mugaryef ve beraberindeki heyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde ağırladı.

Sancaktepe Kapalı Yüzme Havuzu, Kadın Sağlık ve Beceri Eğitim Merkezi ile Mimar Sinan Bulvarı Cadde Düzenlemesi Temel Atma Töreni

Sancaktepe’de toplam maliyeti 30 milyon TL olan üç yeni projenin temel atma töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımların 2013 yılı sonunda 60 milyar TL’yi bulacağını ifade etti.

Türkiye- Hollanda Diplomatik İlişkilerinin 400’üncü Yılı Kutlama Programı

Başkan Kadir Topbaş, Türkiye- Hollanda diplomatik ilişkilerinin 400’üncü yılı kutlamalarına katılmak için gittiği Amsterdam’da Hollanda Veliaht Prensi Willem Alexander’ın eşi Prenses Maxima başta olmak üzere ikili görüşmelerde bulundu.

112 Tesisin Açılış Töreni ve İstanbul Melen Suyuna Kavuşuyor Programı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 16 milyar TL’lik 112 dev tesisin açılışını yaptı. Törende, Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük su temin projesi olan ve İstanbul’un 2071 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Melen Projesi’nin 1. Aşaması da hizmete alındı.

Mekke Belediyesi ile İşbirliği Mutabakat Zaptı İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Mekke Belediyesi arasında “İşbirliği Mutabakat Zaptı” imzalandı. Saraçhane’deki Belediye Sarayı Kokteyl Salonu’nda düzenlenen tören, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

Paris Valisi Daniel Canepa’nın Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Paris Valisi Daniel Canepa ve beraberindeki heyeti Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı. Konuk Başkan Canepa, İstanbul ve Paris’in dünyanın direkleri olan büyük metropoller olduğunu ifade etti.

Restore Edilen Aşiyan Müzesi Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, 1,5 yıl süren kapsamlı bir restorasyon çalışmasıyla 1 milyon 128 bin lira harcayarak tamamen yenilediği Aşiyan Müzesi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası Ödül Töreni

2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul, 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. 2 dünya, 20 şampiyona ve 14 Türkiye rekorunun kırıldığı organizasyonda başarılı sporculara ödüllerini, Başkan Kadir Topbaş verdi.

Juba Belediyesi ile Mutabakat Zaptı İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Güney Sudan Cumhuriyeti Juba Belediye Başkanı Mohammed El-Haj Baballa, iki şehir arasında işbirliğini sağlayan “Mutabakat Zaptı”nı törenle imzaladı.

İstanbul Kadı Sicilleri Kitabı Tanıtım Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul 2012 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nce hazırlanan 40 ciltlik “İstanbul Kadı Sicilleri” kitabı, Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

Bayrampaşa Dostları Derneği’nin Düzenlediği Kahvaltılı Toplantı

Başkan Kadir Topbaş, Bayrampaşa Dostları Derneği’nin düzenlediği toplantıda dernek üyeleriyle biraraya geldi. Toplantıda, AK Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile çok sayıda dernek üyesi yer aldı.

Sayın Başkanımıza Kongre Turizmi’nde Dünya Birinciliği Dolayısıyla Ödül Verilmesi

İTO Başkanı Yalçıntaş, İstanbul’un 2011 yılında büyük kongreler sıralamasında dünya birincisi olması nedeniyle Başkan Kadir Topbaş’a özel ödül takdim etti. Başkan Topbaş, kongre turizminde 2004 yılında 44’üncü sırada bulanan İstanbul’un birinci sıraya yükseldiğini ifade etti.

Türkiye İnovasyon Kongresi

Başkan Kadir Topbaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Kongresi’nde “Geleceğin Yaşamında İnovasyon” başlıklı bir konuşma yaptı. Başkan Topbaş, İstanbul’un inovasyon merkezi olacağını ifade etti.

Geleneksel 3 Aralık Akşam Yemeği Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Geleneksel 3 Aralık Akşam Yemeği’ne, Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Bakan Fatma Şahin, Başkan Topbaş’ın eşi Özleyiş Topbaş ile birlikte çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.