BM Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli Londra Toplantısı

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”nin Londra’da yapılan ikinci toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, panelde ana başlığın yoksulluğun ortadan kaldırılması olması gerektiğini söyledi

Başkan Kadir Topbaş ve Beraberindeki Heyetin Mısır Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, İSKİ, İETT, KİPTAŞ, İSTAÇ, İSPARK ve İSBAK Genel Müdürleriyle birlikte Mısır’da çeşitli temaslarda bulundu. Başkan Topbaş, Başkent Kahire ve Giza’ya ulaşım, altyapı, çevre ve atık yönetimi konularında tam destek vereceklerini söyledi.

34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Avrasya Maratonu, 2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat oyunları aday kenti İstanbul’da 34’üncü kez koşuldu. Bu yıl ilk kez “Altın Kategori”de koşulan maratonun startı Başkan Kadir Topbaş tarafından verildi.

2012 Metropolis Yönetim Kurulu Toplantıları

Başkan Kadir Topbaş, 2012 Metropolis Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılmak için Çin’in üçüncü büyük şehri olan Guanzo’ya gitti. Başkan Topbaş’a, Metropolis Teşkilatı bünyesinde oluşturulacak “Kentsel Dönüşüm Komisyonu”nun başkanlığı teklif edildi.

Çin Dostluk Derneği Başkanı Li Xiaolin ile Toplantı

Başkan Topbaş ve Li Xiaolin’in görüşmesinde, iki ülkenin ortak çıkarları ve halkların daha sağlıklı şehirlerde yaşamaları için neler yapılabileceği konuşuldu. Görüşmeye Türkiye’nin Guanzo Büyükelçisi Burak Ali Karacan da katıldı.

İzmirli İşadamları ve Milletvekili Rıfat Sait ile Boğaz Turu

Başkan Kadir Topbaş, AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ile İzmirli işadamları, STK ve medya temsilcileriyle birlikte Boğaz turu yaptı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un dünyaya model olduğunu söyledi.

Şili Belediyeler Birliği ve Vitacura Belediye Başkanı Raul Torrelba’nın Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Şili Belediyeler Birliği Başkanı ve Vitacura Belediye Başkanı Raul Torrelba’yı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

KalDer 2012 Ulusal Kalite Ödül Töreni

21. Kalite Kongresi’nde verilen 2012 Ulusal Kalite Ödül Töreni, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

İpekyolu Belediye Başkanları Forumu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, WCO Başkanı Young Hoon Kwaak ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile İpekyolu belediye başkanlarının katıldığı 7’nci Dünya İpekyolu Belediye Başkanları Forumu, Zeugma Müzesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

27 Mısırlı Parlamenter ile Kahvaltılı Toplantı

Başkan Kadir Topbaş, Mısır Parlamentosu Şura Meclisi Başkanı Abdelaziem Mahmoud Abdelaal Mohamed ve Mısırlı parlamenterlerle Ortaköy’deki Feriye Lokantası’nda sabah kahvaltısında biraraya geldi. Konuk Başkan Mohamed, İstanbul’a hayran kaldıklarını ifade etti.

Hidrojen Yakıt Dolum Tesisi Basın Gezisi

Dünyada kara ile deniz araçlarına aynı anda hizmet verebilen ilk “Hidrojen Dolum İstasyonu” İstanbul’da Feshane Kültür Merkezi’nin otoparkında kuruldu. Türkiye’nin ve İstanbul’un ilk Hidrojen Yakıt Dolum İstasyonu Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

Süreçlerin İyileştirilmesinde Üst Yönetimin Rolü Semineri

Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticilerine yönelik “Süreçlerin İyileştirilmesinde Üst Yönetimin Rolü Semineri” düzenlendi. Seminere 113 üst düzey yönetici katıldı.