İSKİ Ataköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tertemiz Marmara Denizi için en büyük çevre yatırımlarından birini hayata geçirdi. Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

Silivri’de Yapılan Dere Islah Projesi, Yatırımları ve Şantiye İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri Boğluca Deresi’ndeki ıslah çalışmaları ile atıksu tünelleri inşa çalışmalarını yerinde inceledi. Atıksu tünelleri ile Celaliye, Kumburgaz, Kamiloba bölgelerinden toplanan atıksular, Selimpaşa’da ileri seviyede biyolojik arıtmadan geçirilecek.

2012-2013 Kültür ve Sanat Sezonu Açılış Töreni

İstanbul’da 2012-2013 Kültür ve Sanat Sezonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği törenle açıldı. Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı Esma Sultan Yalısı’ndaki törene, sanat camiası yoğun ilgi gösterdi.

Rusya Yerel İdaresi Konseyi Başkanı Vyaçeslav Stepanoviç Timçenko’nun Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Rusya Yerel İdaresi Konseyi arasında işbirliği konusunda karşılıklı “İyi Niyet Protokolü” imzalandı. Başkan Kadir Topbaş ile Konsey Başkanı Vyaçeslav Stepanoviç Timçenko protokole imza attı.

İstanbul Spor Envanteri Kitabı Tanıtım Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Spor Envanteri 2012” kitabı ile www.istanbulsporenvanteri.com sitesi, Başkan Kadir Topbaş tarafından İBB Tanıtım Merkezi’nde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Türkiye - Kazakistan Ticaret ve Yatırım Forumu

Türk ve Kazak iş dünyasını buluşturan Türkiye-Kazakistan İş ve Yatırım Forumu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

Amsterdam ve Rotterdam Belediye Başkanlarının Ziyareti

Amsterdam Belediye Başkanı Laan ve Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb, Başkan Kadir Topbaş’ı, Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki Makamı’nda ziyaret etti. Başkan Topbaş, Amsterdam’ın karşılıklı işbirliği yaptıkları önemli bir belediye olduğunu söyledi.

Almanya Baden - Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann’ın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya Baden - Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann ve beraberindeki heyeti, Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda kabul etti.

Orhan Gencebay’ın 60. Sanat Yılı Kutlama Programı

Başkan Kadir Topbaş, “Yakın Arkadaşım” dediği Orhan Gencebay’ın 60. Sanat Yılı Kutlama Programı’na katıldı. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyona 3 bin 700 davetli katıldı.

Büyükçekmece Arıtma Tesisi Atıksu Tüneli Basın İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece Arıtma Tesisi Atıksu Tüneli inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Topbaş, yürütülen çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

AK Partili Bayan Milletvekillerini Bilgilendirme Toplantısı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve AK Partili kadın milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi.

İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Su Verme Töreni

Sarıyer’den alınan Boğaz suyunu 5 kilometrelik tünelle Haliç’e ulaştıran “Boğaz’dan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi”, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle Kağıthane’de hayata geçirildi. Proje ile Haliç’in suyu yılda 3 kez yenilenecek.

TEB - BNP Paribas WTA Championships Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası Final Maçı

İBB Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda dünyanın en iyi 8 kadın tenisçisi mücadele etti. Dereceye giren sporculara madalyaları, Bakan Şahin ve Bakan Yıldırım ile Başkan Topbaş tarafından verildi.

Cumhuriyet Kutlamaları Havai Fişek ve Lazer Gösterileri

İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti’nin 89’uncu kuruluş yıldönümünü muhteşem bir görsel şölenle kutladı. Cumhuriyet Bayramı’na özel 48 bin havai fişeğin atıldığı ve Boğaziçi Köprüsü’nde ateş şelalesinin oluşturulduğu gösteri, izleyenleri büyüledi.

16. İş Forumu Kongresi ve 14.MÜSİAD Fuarı

CNR Expo Center’da düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’nin açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devlet bakanları, yerel yönetim temsilcileri, yabancı ülke bakanları, bürokratlar ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.