AB Bölgeler Komitesi Başkanı Mercedes Bresso'nun Ziyareti

Bresso, Başkan Topbaş’tan, İstanbul’un çevre yatırımları ve su kullanımı konusundaki başarılı çalışmalarını Avrupa Birliği’ne örnek olarak anlatmalarını istedi.

Ahi Çelebi Camii Basın İnceleme Gezisi

Evliya Çelebi’nin seyahatine başlamasına vesile olan rüyayı gördüğü Ahi Çelebi Cami’nin çevre düzenlemesi ve drenaj çalışması hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Ahmet Kabaklı Kütüphanesi Açılışı

Ali Emiri Kültür Merkezi bünyesinde kurulan Ahmet Kabaklı Kütüphanesi törenle hizmete açıldı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon Tekne Gezisi

Tekne Gezisi ve Akşam YemeBirleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı için İstanbul’a gelen BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ve beraberindeki heyet tekne turuyla İstanbul'u gezdi.

Çocuk ve Kent Sempozyumu Açılış Programı

Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "1. İstanbul Uluslararası Çocuk ve Kent Sempozyumu"nda çocuklar için ideal kent yaşamı ve çocukların hayallerindeki kent konuları ele alındı.

Sarıyer Hükümet Konağı Açılışı ile Tapu Dağıtım Töreni

Sarıyer Hükümet Konağı’nın hizmete açıldığı törende Sarıyer'de Ferahevler Mahallesi’nde Cumhuriyet Tarihi’nde ilk defa gerçek tapu sevinci yaşandı.

Viyana Belediye Başkanı Dr. Michael Haupl'nin Ziyareti

İstanbul ve Viyana arasında ulaşım, çevre, sosyal ve kültürel alanlarda bilgi ve deneyim paylaşımını kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

Bağcılar Toplu Temel Atma Töreni

Bağcılar, Esenler ve Güngören'in ortak buluşma noktası olacak Bağcılar Merkez Mahallesi Bölge Parkı, Spor Tesisleri ve Kültür Kompleksi'nin temeli törenle atıldı.

Erguvan Ağaç Dikim Töreni

Erguvan Şenliği, İstanbul Boğazı’nın en güzel mekanlarından biri olan Beykoz Burunbahçe’de 330 erguvan ağacının dikimi ile başlatıldı.

Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli 5. Sergisi Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM) işbirli Merkezleri (ÇATOM) işbirliğiyle düzenlenen “5. Doğu'dan İstanbul'a Kadın Eli Sergisi” Taksim Meydanı’nda açıldı.

Esenyurt Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni

Esenyurt’ta Atatürk Caddesi, Ertuğrul Gazi Caddesi ve yeniden düzenlenen Mimar Sinan Caddesi hizmete açılırken Abdullah Gül Parkı ve Kıraç meydan düzenleme projelerinin temeli atıldı.

Stuttgart Belediye Başkanı Sayın Wolfgang Schuster'ın Ziyareti

Stuttgart Belediye Başkanı Sayın Wolfgang Schuster'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ziyarette bulundu.

Engelliler Yaz Kampı Geleneksel Açılış Şenliği

Kapılarını 17. kez açan kampta, 5 bin 280 özürlü aileleri ile birlikte tatil yapma olanağına kavuşturuldu.

Restorasyonu Tamamlanan Tarihi Talat Paşa Konağı’nın Açılış Töreni

Sultanahmet'teki tarihi Talat Paşa Konağı restore edilerek Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG - MEWA) Genel Sekreterliğinin hizmetine sunuldu.

Ağaç Dikim Töreni

2011 Yılı Baraj Havzaları Ağaçlandırma Projesi kapsamında Ömerli Barajı Havzası’na öğrencilerle birlikte 2 bin 591 fidan dikildi.

Ahtapot İtfaiye Aracı Basın Tanıtım Programı

60 metre derinden aldığı suyu 15 kilometre uzağa taşıyan ve yangın başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilen “Ahtapot” aracı gerçekleştirilen tatbikatla basın mensuplarına tanıtıldı.

Fatih Mimar Sinan Stadyumu ve Otoparkı Açılış Töreni

Karagümrük’te 9 milyon TL yatırımla yapılan ve bünyesinde futbol, basketbol, voleybol sahaları ile 255 araçlık otoparkın yer aldığı Fatih Mimar Sinan Stadyumu ve Otoparkı, törenle hizmete alındı.

İşletmesi Otobüs A.Ş.’ye Ait Toplamda 172 Adedi Bulacak Olan İstanbul’un Yeni Otobüslerinin İlk 70 Adedinin Hizmete Alım Töreni

Rengini İstanbulluların seçtiği Erguvan renkli, damalı 70 yeni otobüs hizmete sunuldu.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Deneme Sürüşü

Rekor bir sürede çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Anadolu Yakası’nın ilk metrosu olan Kadıköy - Kartal Metrosu’nun Kozyatağı - Kartal Soğanlık arası ilk deneme sürüşü Sayın Başbakan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Çağlayan Meydanı Açılış Töreni

Yoğun bir çalışma sonucu 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan İstanbul en büyük meydanı Çağlayan Meydanı, görkemli bir törenle hizmete açıldı.