II. Asya Belediye Başkanları Forumu

Kadir Topbaş, İstanbul’un ev sahipliğinde yapılan II. Asya Belediye Başkanları Forumu’nda (AMF) başkan seçildi.

Ümraniye Tepeüstü Köprülü Kavşak Temel Atma Töreni

Ümraniye’de trafiği önemli ölçüde rahatlatacak Tepeüstü Köprülü Kavşağı’nın temeli törenle atıldı.

Kadir Topbaş UNACLA Başkanı Oldu

Kenya’nın başkenti Nairobi’de BM-Habitat Yönetim Konseyi kapsamında düzenlenen Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Komitesi (UNACLA) Toplantısı’nda Kadir Topbaş, oy birliği ile komitenin başkanı seçildi.

Haşare ile Mücadele Hizmeti Tanıtım Töreni"

“Koruyucu halk sağlığı” çalışmaları kapsamında haşere ile mücadele çalışmaları için alınan 157 yeni araç, Dolmabahçe’de düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı.

6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali Basın Tanıtımı

İstanbul’un önemli simgelerinden ve Türk kültürünün de bir parçası olan laleyi İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Lale Festivali kapsamında kentin dört bir yanında düzenlenecek etkinlikler kamuoyuna açıklandı.

Ağaç A.Ş. Bahçe Market Açılış Töreni

Doğa ve bahçeyle ilgili her şeyin bulunduğu Türkiye’nin en büyük ‘Bahçe Marketi’ Alibeyköy’de hizmete açıldı.

"İstanbul Otobüs Rengini Seçiyor" Basın Tanıtım Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi katılımcı yönetim anlayışı doğrultusunda vapur ve tramvaydan sonra yeni otobüslerin rengini İstanbulluların oylarıyla belirledi. Oylama sonucu yeni otobüslerin rengi “erguvan” oldu.

Kesintisiz Haberleşme Sistemi Basın Tanıtım Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, acil ve afet durumlarında kesintisiz iletişimi sağlayacak “Kesintisiz Haberleşme Sistemi” kamoyuna tanıtıldı.

İlköğretim Okulları Açılış Töreni

“Çocuklarla El Ele İlk Adım Anaokulu” projesi kapsamında İbrahim Koçarslan İlköğretim Okulu İlk Adım Anaokulu-2 ile Akşemsettin İlköğretim Okulu Özleyiş Topbaş İlk Adım Anaokulu-3 hizmete açıldı.

13.859 Konutun Anahtar Teslim Töreni

Esenler ve Kaynarca Bölge Parkı, Avcılar Sahil Düzenlemesi açılışı ile KİPTAŞ’ın son 2 yılda yaptığı 13 bin 859 konutun anahtar teslimi görkemli bir törenle yapıldı. Törende 21 milyon TL’lik yatırımla yapılan Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası, Esenler Spor Salonu ve Yüzme Havuzu, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi, Türkiye'nin ilk dijital kütüphanesi, Esenler Gençlik Evleri, Aile Yaşam ve Danışma Merkezi de hizmete alındı.

Cebeci Geçici Hayvan Bakımevi Açılış Töreni

“Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi” kapsamında AB fonları ile AB Standartlarına uygun olarak yaptırılan 200 hayvan kapasiteli Cebeci Hayvan Bakımevi, birçok sanatçının katılımıyla hizmete açıldı.

Sultanbeyli ve Gaziosmanpaşa’da Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sultanbeyli ve Gaziosmanpaşa’ya yapılan 37,6 milyon TL’lik yatırımlar İstanbulluların hizmetine sunuldu.