Anneler Günü Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, Anneler Günü çevresinde Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde kutlama programı düzenledi.

Japon - Türk Dostluğu Kutlama Töreni

Japon hükümeti tarafından ilan edilen “2010 Türkiye'de Japon Yılı” çerçevesinde düzenlenen “Japon - Türk Dostluğunu Kutlama Töreni Çırağan Sarayı’nda yapıldı.

Topkapı Trafik Eğitim Parkı Açılış Töreni

Çocukları trafik konusunda eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla yapılan Türkiye’nin en büyük eğitim parkı “Topkapı Trafik Eğitim Parkı” hizmete açıldı.

Suriye Yerel Yönetimler ve Çevre Bakanı Ziyareti

Suriye Yerel Yönetimler ve Çevre Bakanı Tamer Al-Hıjje İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş’ın misafiri oldu.

En Güzel 50 Lale Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi

''5. Uluslararası İstanbul Lale Festivali'' kapsamında gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Emirgan Korusu'ndaki Beyaz Köşk’te düzenlenen törenle verildi.

Yenikapı Mevlevihanesi'nin Açılış Töreni

Restorasyonları tamamlanan 1.111 vakıf eserinin toplu açılış töreni Yenikapı Mevlevihanesi'nde yapıldı.

Bahçıvanlık Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni

Sazlıdere Barajı içmesuyu havzasında öğrencilerle birlikte 3 bin 250 fidan dikildi ve bahçıvanlık kursunu bitirenlere sertifikaları verildi.

Hakkarili Çocuklar Futbol Takımı ile Öğle Yemeği

Hollanda'nın Zwolle kentinde düzenlenen ''U-11 Tour Holland Cup'' turnuvasında şampiyon olan futbol takımı, “1453 Topkapı Sosyal Tesisleri”nde İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş’ın misafiri oldu.

Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Bağımsızlık Sarayı'nda düzenlenen kurultayda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a ''Türk Dünyası ve Şehircilik Ödülü'' verildi.

BM Medeniyetler İttifakı Zirvesi

Eşbaşkanlığını Türkiye ile İspanya’nın yaptığı Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı'nın 3’üncü Forumu, Brezilya’nın başkenti Rio de Janerio’da yapıldı.