Yenikapı Arkeolojik Kazı Alanı Protokol İmza Töreni

“Yenikapı Transfer Noktası ve Arkeo park Alanı Projesi” için düzenlenecek uluslararası yarışmanın protokolü İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı arasında imzalandı.

Filistinli Basın Mensuplarının Ziyareti

Filistinli bir grup gazeteci ile Filistin’in İstanbul Başkonsolosu Abdülkerim El-Hatip, İstanbul Büyükşehir Belediyesine nezaket ziyaretinde bulundu.

Hezarfen Ahmet Çelebi ve Evliya Çelebi İskelelerinin Açılış Töreni

Yeniden inşa edilen Eminönü’ndeki Üsküdar Hezarfen Ahmet Çelebi ve Boğaziçi Evliya Çelebi İskeleleri ile denizcilik sektörün efsane Genel Müdürü merhum Ahmet Hulusi Yıldırım’ın adını taşıyan vapur yeniden İstanbullularla buluşturuldu.

Şerefiye Sarnıcı ile İlgili Basın Gezisi

Theodosius Sarnıcı olarak da bilinen Çemberlitaş’taki Şerefiye Sarnıcı, belediye ek hizmet binasının yıkılmasıyla tarihi kimliğini yeniden kazanacak.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Vagon Alımı Kredi İmza Töreni

Kadıköy - Kartal Metro hattında kullanılacak 120 adet vagonun alımı için BNP Baribas Fortis Bank ile kredi anlaşması imzalandı.

İBB Şehir Tiyatroları Ferih Egemen Çocuk Sahnesi Açılışı

Yenilenen Gaziosmanpaşa Belediye Kompleksi’nde yer alan “Çocuk Tiyatrosu Sahnesi” minik tiyatro severlerin hizmetine sunuldu.

Edirnekapı Şehitliği 18 Mart Şehitleri Anma Töreni

Çanakkale Zaferi’nin 95’inci Yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği’nde bir anma töreni düzenlendi.

Türk Dünyası Nevruz Şöleni

Topkapı Şehir Parkı’nın ilk kez ev sahipliği yaptığı Nevruz Bayramı kutlamalarında kardeşlik, dostluk ve barış mesajları verildi.

İŞKUR Protokolü İmza Töreni

Türkiye İş Kurumu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul’daki 38 İlçe Belediyesi arasında istihdama yönelik işbirliği protokolü, Saraçhane Belediye Sarayı’nda imzalandı.

Nevruz "El Merosi" Tiyatrosu

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu El Merosi Tiyatrosu, Nevruz kutlamaları çerçevesinde İstanbul’da gösteri gerçekleştirdi.

10 Adet Okul Spor Salonunun Toplu Açılış Töreni

İBB Tarafından Anadolu Yakası’nda yapımı tamamlanan 10 okulda spor salonlarının hizmete açılmasıyla birlikte İstanbul’daki okullara kazandırılan kapalı spor salonu sayısı 130’a yükseldi.