Türkiye Belediyeler Birliği Protokol İmza Töreni

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ile Türkiye Belediyeler Birliği Töreni ile Türkiye’deki belediyelere yönelik olarak hayata geçirilecek ''Belediyeler AB'ye Hazırlanıyor Projesi''nin protokolü imzalandı.

Yeşilköy Havuzlu Kavşak İnşaatı Basın İnceleme Gezisi

Atatürk Havalimanı ve E-5 bağlantısından dolayı İstanbul’un en önemli kavşak noktalarından biri olan Yeşilköy Havuzlu Kavşağı’ndaki çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, dereceye giren ve beğenilen fotoğrafların da sergilendiği Taksim Metro İstasyonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Beylerbeyi Kavşağı Basın İnceleme Gezisi

Üsküdar-Beykoz ve Boğaziçi Köprüsü’ne bağlantı yolunu kesintisiz hale getirecek Beylerbeyi Kavşağı’ndaki çalışmalar hakkında basın mensupları bilgilendirdi.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Basın İnceleme Gezisi

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Küçükyalı İstasyonu ve Yenisahra Metro Tanıtım Merkezi hakkında basın mensuplarına bilgi verildi. Kadıköy - Kartal Metro Hattı’nın 45 ayda tamamlanması planlanıyor.

Ortaköy İstanbul Panosu Açılışı

Ortaköy Çırağan Caddesi, 85 metre uzunluğu, 5 metre yüksekliği ve 425 m2’lik alanı ile dünyanın en büyük seramik panosu olma özelliği taşıyan “İstanbul” panosu ile renklendi.

7 Derenin Toplu Temel Atma Töreni

Aralarında Kurbağalıdere ve Küçükçekmece’deki Nakkaşdere’nin de bulunduğu toplam 17 kilometre uzunluğundaki 7 derenin ıslah edilmesine yönelik çalışmaların temeli törenle atıldı.

Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Basın İnceleme Gezisi

Marmara Denizi ve Küçükçekmece Gölü’nü atıksu kirliliğinden kurtarmak için yapılan Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki devam eden çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Çinçin Deresi Islah Çalışması Basın İnceleme Gezisi

Çinçin Deresi'nde, 108 milyon TL'ye mal olacak ve sel baskınlarına son verecek ıslah çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanının Ziyareti

Sayın Muhammed Şahbaz Şerif'in Ziyareti ile kardeş ve dost ülke Pakistan’ın Pencap Eyaleti’ne katı atık yönetimi konusunda bilgi ve teknoloji desteği verilmesine yönelik protokol törenle imzalandı.

İSKİ İçmesuyu Atıksu Analiz Laboratuarı Açılış Töreni

Hizmete açılan tesiste içmesuyu, evsel ve endüstriyel atıksular ile deniz ve göllerden alınan numunelere her türlü mikrobiyolojik analizler, koku ve tat testleri yapılmaya başlandı.

Tarihi Yarımada Yayalaştırma ile Sultanahmet Meydanı Çevre Düzenlemesi Tanıtımı

Tarihi Yarımada’da devam eden yayalaştırma çalışmaları, Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’nda kullanılacak ileri teknoloji tramvay araçları ile Tophane-Sultanahmet Arası Expres Tramvay Projesi tanıtıldı.