Pakistan Pencab Eyaleti Başbakanının Ziyareti

Pakistan Pencab Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi Açılış Töreni

11 ay gibi kısa bir sürede yenilenerek yeniden Türk Tiyatrosu’nun hizmetine sunulan Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin perdeleri, görkemli bir törenle açıldı.

Avrupa Kültür Başkenti Açılış Programı

2010; Büyük İstanbul’un Avrupa'nın yeni kültür başkenti olduğu, kentin 7 ayrı noktasında düzenlenen muhteşem gösteriler ve sahne şovlarıyla dünyaya ilan edildi.

Yenilenen Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde İlk Oyun

Türk sanat yaşamına modern haliyle yeniden kazandırılan Muhsin Ertuğrul Sahnesi perdelerini, ‘Keşanlı Ali Destanı’ oyunuyla açtı.

Başkan Kadir Topbaş’ın Basın Açıklaması

Başkan Kadir Topbaş, Florya Sahili’nde 2004 öncesinde halkın kullanımına kapalı olan alandaki 428 binanın yıkılarak 1 milyon 200 bin m2 alanın gezi, piknik, spor alanı ve plaj olarak düzenlenerek İstanbulluların hizmetine sunulduğunu söyledi.

UEFA - TFF - İBB "Onlyagame" Futbol Sergisi

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamındaki sergi, Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Prof.Dr. Sabahattin Zaim İlköğretim Okulu Açılışı

KİPTAŞ tarafından Esenyurt’ta inşa edilen ve Prof. Dr. Sabahattin Zaim’in ismi verilen 50 derslikli modern ilköğretim okulu hizmete açıldı.

Çevre ve Orman Bakanı Sayın Veysel Eroğlu ile Toplantı

“İstanbul'da Dere Islahı ve Taşkın Koruma'' toplantısında dere ıslahı ve ağaçlandırma konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bulgaristan Başbakanı ve Sofya Belediye Başkanının Ziyareti

Bulgaristan Başbakanı Boyko Barisov ve Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fındıkova'nın Başkanımızı ziyaret etti.