İstanbul Muhtarları İftarı

İstanbul’daki mahalle muhtarları ve ailelerine Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde iftar yemeği verildi. İftara bin kadar muhtar ile aileleri katıldı.

İstanbul Boğazı - Haliç Tünel Kazısı Başlatıldı.

İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Su Akışını Sağlayacak Tünel Kazısı İçin TBM Makinesi Yerine İndirilecek Boğaz’ın bol oksijenli suyunu Haliç’le buluşturacak tünelin kazı çalışmaları başlatıldı. TBM yöntemiyle inşa edilecek tünelle günlük 260 bin metreküp deniz suyunun Kâğıthane Deresi’ne ulaştırılması planlanıyor.

Atıksu Tünelleri TBM Makinesinin Şafta İndirme Basın Tanıtım Töreni

İSKİ Kumburgaz, Celaliye, Selimpaşa ve Silivri Atıksu Tünelleri TBM Makinesinin Şafta İndirme Basın Tanıtım Töreni yapıldı. Marmara Denizi’nin atıksu tehdidinden kurtarılması için önemli bir adım daha atıldı. Tatilcilere hizmet veren sahiller mavi bayrak kriterlerine taşındı.

İ.Ü. Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'in Ziyareti

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Taksim Cumhuriyet Anıtına törenle çelenk konuldu.

Sümer Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

İstanbul’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan Zeytinburnu Sümer Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atıldı. İlk etabında 1.280 konut ve işyeri yapılacak proje 2 yılda tamamlanacak.

İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi (İMP) Tanıtım Toplantısı

Toplantıda, Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyelerine İstanbul'daki planlama çalışmaları anlatıldı.