İstanbul'da Bulunan Başkonsoloslar ile Kahvaltılı Toplantı

Toplantıya katılan başkonsoloslara II. Abdülhamit Han’ın emriyle çekilen İstanbul fotoğraflarından hazırlanan "Eskimeyen İstanbul" adlı kitap hediye edildi.

Kore Büyükelçisi H.E.Jae Hyun BAC’in Ziyareti

Kore Büyükelçisi H.E.Jae Hyun BAC İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Tanıtım Toplantısı

Tanıtım toplantısı milletvekillerinin katılımıyla yapıldı.

Melen Projesi Derbent İnceleme Gezisi

Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş, Melen İçme Suyu Projesi çerçevesinde yer alan ve deniz seviyesinin 140 metre altına inşa edilen “Derbent-Beykoz Şaftı Arası Boğaz Geçiş Tüneli”nden geçerek incelemelerde bulundu.

Darüşşafaka - Hacıosman Metrosu Tünel Birleşimi Basın Gezisi

Darüşşfaka ile Hacıosman Mahallesi arasındaki 1.348 metrelik son tünel kazısı Tarabya Kavşağı mevkiinde yerin 31 metre altında gerçekleştirildi.

Tataristan Ziyareti

Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şaymiyev, Başkan Kadir Topbaş ve beraberindeki heyeti Kazan Kremlin Sarayı’nda ağırladı. Kazan Belediye Başkanı İlsur Metşin, İstanbul’u kendilerine örnek aldıklarını söyledi.

İstanbul ve Bangkok Arasında Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni

Bangkok Valisi Sukhumbhand Paribatra ile Kardeş Şehir Protokolu İmza Töreni Tayland’ın Bangkok kenti, Saraçhane Belediye Sarayı’nda imzalanan “Kardeş Şehir Protokolü” ile İstanbul’un 31’inci kardeş şehri oldu.

KİPTAŞ Başakşehir Metrokent Konut Satış Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, küresel krize ve ekonomideki daralmaya rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. KİPTAŞ, Başakşehir’de ulaşım problemi yaşanmayacak, 1500 konutluk son derece modern bir yaşam alanı daha oluşturuyor.

Kadıköy - Kartal Hattı Metro Tünelleri Birleşmesi Basın Gezisi

Metro inşaatında günde 150 metreye varan kazılar yapılarak dünya rekoru kırıldı. Kadıköy ve Kartal arasındaki yolculuk süresini 29 dakikaya indirecek metro hattı ile hızlı, konforlu ve modern bir şekilde günde 1 milyon yolcu taşınması planlanıyor.