İBB Spor Kulübü Ödül Töreni

Uluslararası ve ulusal organizasyonlarda başarılı olan, Avrupa Kuluplerarası Karate Şampiyonu ve Türkiye Genç Erkekler Voleybol Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularına çeşitli ödüller verildi.

İklim Değişikliği Zirvesi ve UCLG Toplantısı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen İklim Değişikliği Yerel Yönetimlerde Liderlik Zirvesinde, dünyanın geleceğini tehdit eden iklim değişikliği konusunda yerel yönetimlerin alması gereken önlemler konuşuldu.

Berlin Belediyesi Genç Avrupa Klasikler Konseri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Berlin Belediyesi tarafından düzenlenen “İstanbul’da Berlin Günleri” kapsamında Young Euro Classic Berlin - İstanbul Orkestrası, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda konser verdi.

İSMEK 12. Genel Sergisi Açılış Töreni

Dünyanın en büyük el sanatları sergisi olarak nitelendirilen ve 230 bin kursiyerin ürettiği binlerce eserin arasından seçilerek oluşturulan İSMEK sergisi, Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Çiroz Özürlüler Yaz Kampı Açılışı

Kapılarını 15’inci kez açan kampta, 5 bin 500 özürlü aileleri ile birlikte tatil yapma olanağına kavuşturuldu.

Sayın Başkan’ın Etiyopya Ziyareti

Etiyopya Başbakanı Meles Zenawi ile görüşüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası ve Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı işbirliği ile yürütülen Etiyopya’daki su sıkıntısını gidermeye yönelik çalışmalar tamamlandı.

Berlin Belediye Başkanı Klaus Wowereit'in Ziyareti

Berlin Belediye Başkanı Klaus Wowereit’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı ziyarette ikili ilişkilerin her alanda geliştirilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul 2010 AKB İstişare Toplantısı

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkentliği kapsamında yapılan çalışmalar, Devlet Bakanı ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Koordinasyon Kurulu Başkanı Hayati Yazıcı'nın da katıldığı Sepetçiler Kasrı'nda yapılan toplantıda ele alındı.

Beyoğlu ve Kadıköy Vapurları Hizmete Alım Töreni

İstanbulluların oylarıyla seçilen vapurların ilk ikisi, Marmara’nın sularıyla buluşturuldu. İstanbul’un sembolü haline gelen Şehir Hatları Vapurları’na 20 yıl aradan sonra yenileri eklendi.

Kasımpaşa Motorunu Suya İndirme Töreni

Haliç ve Üsküdar Hattı’nda kullanılmak üzere tasarlanan her biri 600 yolcu kapasiteli Haliç Gemileri’nin ilki “Kasımpaşa”, Haliç Tersanesi’nde suya indirildi.

Balkan Ülkeleri Çevre Birliği (BENA) Ziyareti

BENA’nın yönetici ve üyeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Rahmi Mustafa Koç Dünya Seyahati Kitap Tanıtımı ve Sergi Açılışı

İşadamı Rahmi Mustafa Koç'un, dünya turu sırasında değişik ülkelerden satın aldığı eski obje, antika ve el yapımı eşyaların yer aldığı sergi deniz tutkunlarının ilgisine sunuldu ve yolculuğu sırasında tuttuğu notlardan derlediği "Nazenin IV ile Devr-i Alem" adlı kitabın tanıtımı yapıldı.

Panaroma Sanatçılarına Kahvaltı Programı

Dünyadaki ilk ve tek panoramik müze Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin ziyaretçi rekoru kırarak önemli bir başarıya imza atmasında emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.