Melen Boğaz Geçiş Tüneli Sarıyer Şantiyesi Basın Gezisi

Çevre ve Orman Bakanlığı Melen Projesi kapsamında dünyada bir ilk gerçekleştirildi ve iki kıta su tünelleri ile birleştirildi.

Sayın Başkan’ın Barcelona Ziyareti

Barselona Belediye Başkanı Jordi Hereu ile Medeniyetler İttifakı ve Yerel Yönetimler Projesi ile Barselona Kentsel Yenileme Projesi üzerine görüşüldü.

İBB Erkek Voleybol Takımı'nın Ziyareti

Aroma Voleybol Ligi’nde Türkiye Şampiyonu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erkek Voleybol Takımı Saraçhane Belediye Sarayı’nda kabul edildi.

Semiha Şakir Vakfı Şakirin Camii Açılış Töreni

İbrahim ve Semiha Şakir anısına çocukları tarafından yaptırılan Şakirin Camii, törenle ibadete açıldı.

Anneler Günü Etkinliği

Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen “Anneler Günü” kutlama programı, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda 10 bin anne ve anne adayının katılımıyla yapıldı.

Sayın Başkan’ın İran Ziyareti

Tahran Belediye Başkanı Muhammed Bagir Galibaf ile İstanbul ve Tahran arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi görüşüldü.

UEFA Kupası Final Maçı

'UEFA Kupası'' adı altında son kez Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan final karşılaşmasında Almanya'nın Werder Bremen takımını 2-1 yenen Shakhtar Donetsk şampiyon oldu. 540 medya mensubunun takip ettiği karşılaşma 63 ülkede naklen yayınlandı.

Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM) Sergisi

Kadın Koordinasyon Merkezi’nin katkıları ve Çok Amaçlı Toplum Merkezleri ÇATOM’un işbirliğiyle düzenlenen sergi, Taksim Meydanı’nda açıldı.

İstanbul’un Fethi’nin 556. Yıl Kutlamaları

İstanbul’un Fethi’nin 556. yılı, Haliç üzerinde ışık, su, ses, lazer ve görüntü teknikleri kullanılarak hazırlanan muhteşem gösteriyle kutlandı. İstanbul ışık ve suyla adetayeniden fethedildi.

12. Avrasya Ekonomi Zirvesi

Marmara Grubu Vakfı tarafından düzenlenen ve 3 gün süren zirvede, Türkiye’nin Avrasya Bölgesi’ndeki stratejik ve ekonomik varlığı konuşuldu.