Tuzla İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Tuzla’da altyapıdan sanata, çevreden spora kadar yapılan 100 milyon TL’lik dev yatırım ve hizmetler zinciri hizmete alındı. KİPTAŞ tarafından yapılan Şifa Mahallesi Konutları’nın anahtar teslimi de yapıldı.

İstanbul Kart Basın Tanıtım Programı

İstanbul’da ulaşımda ve diğer şehircilik uygulamalarında kullanılacak temassız akıllı kart “İstanbulkart”, İstanbulluların hizmetine sunuldu. Yüksek güvenlikli ‘istanbulkart’ AKBİL’le eş zamanlı olarak kullanılacak

Beyoğlu Okmeydanı Okçular Tekkesi Basın Tanıtım Programı

Sultan II. Bayezid zamanında inşa edilen ve 1950'lerden sonra ise plansız gelişme nedeniyle büyük bir bölümü yıkılan Okçular Tekkesi, restore edilerek ihya edilecek. Tekke aynı zamanda ilk spor kulüplerinden biriydi.

Edirnekapı - Topkapı Tramvayı Açılış Töreni

Sultançiftliği Hafif Metrosu’nun devamı olan ve entegrasyon için kilit öneme sahip hat İstanbulluların hizmetine sunuldu. Türk mühendislerce üretilen ve tanıtımı da yapılan yeni tramvay aracıyla hatta ilk sefer gerçekleştirildi.

41 Kavşak ve Yolun Toplu Açılış Töreni

Hizmete açılan 41 yol ve kavşak ile 5 yılda 195 kavşak ve yol tamamlanarak tarihi bir rekora imza atıldı. İstanbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatan 195 kavşak ve yol için 2,8 milyar TL harcandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda İSMEK kursiyerlerince üretilen seçme eserlerden oluşan resim sergisinin açılışıyla başlayan kutlama programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen ve pek çok sanatçı katıldı.

Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi Açılış Töreni

Türk Tiyatrosu’nun kurucusu, büyük usta Muhsin Ertuğrul’un en büyük hayali gerçek oldu. Şehir Tiyatroları Kâğıthane Sadabad Sahnesi bünyesinde Türkiye’nin ilk Çocuk Tiyatrosu Sahnesi açıldı.

Yerel Seçimler

İstanbullular sandık başına giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oyunu Florya'da kullandı.

İstanbul Mobil Şehir Rehberi Basın Tanıtım Programı

Kentle ilgili 200 bin noktanın işlendiği “Cep Şehir Rehberi-İstanbul” gazetecilere tanıtıldı. 6 ay süren çalışmanın ardından tamamlanan rehberde 68 bin cadde ve sokak ile 31 bin önemli nokta bulunuyor.

Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli Basın Tanıtım Gezisi

7 Tepe 7 Tünel Projesi kapsamında yapılan Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli basın mensuplarına tanıtıldı.

İstanbul Geneli Su Yatırımları ile Maltepe Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Kent genelinde yapılan 488 milyon TL’lik içmesuyu yatırımları ile Maltepe’ye yapılan 113,5 milyon TL’lik yatırımlar İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Güngören Toplu Açılış ve Tanıtımı ile Erdem Beyazıt Kültür Merkezi Açılış Töreni

Güngören’de spordan sanata, çevreden eğitime kadar yapılan dev yatırım ve hizmetler zinciri hizmete alındı.

Zeytinburnu İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Zeytinburnu’na son 5 yılda yapılan yatırım ve hizmetler 800 milyon TL’ye ulaştı.

Sultanbeyli İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Sultanbeyli’ye 5 yılda yapılan 355 milyon TL’lik yatırım ve hizmetler Fatih Bulvarı’nda inşa edilen yeni ve modern Kent Meydanı’ndaki törenle hizmete alındı.

Fatih İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Fatih’te altyapıdan sanata, spordan eğitime kadar yapılan 700 milyon TL’lik dev yatırım ve hizmetler zinciri törenle hizmete alındı.

Avcılar-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı Açılış Töreni

Sayın Başbakan'ın katılımlarıyla gerçekleşen açılışı ile birlikte Metrobüs Hattı’nın toplam uzunluğu 41 kilometreye ulaşırken İstanbullular Avcılar’dan Söğütlüçeşme’ye 63 dakikada ulaşma imkânına kavuşturuldu. Metrobüs Hattı’nda günde 1 milyon yolcu taşınması hedefleniyor.

5.Dünya Su Forumu

Forum çok sayıda devlet başkanı, bakan, parlamenter, belediye başkanı, akademisyen ve sivil toplum örgütü temsilcisini İstanbul’da buluşturdu. İstanbul, katılım açısından 1996 yılındaki HABİTAT'tan sonraki en büyük uluslararası toplantıya başarıyla ev sahipliği yaptı.

Yeni Alınan Sivil Savunma Araçlarının Hizmete Alım Töreni

İstanbul’da olası deprem hazırlıkları kapsamında alınan en son teknoloji ürünü 12 sivil savunma aracıhizmete alındı.

Sefaköy'e Yapılan İBB Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Silivri'ye Yapılan İBB Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'nun Açılış Töreni

Beykoz’a yapılan 114,5 milyon TL’lik yatırımlar hizmete alındı. Beykoz'un çehresi değiştiren yatırımların toplamı 5 yılda 713 milyon TL'ye ulaştı. KİPTAŞ'ın yaptığı iki okulun açılışı da canlı bağlantılarla yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ümraniye Belediyesi Tarafından Ümraniye’ye Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Ümraniye’ye yapılan yatırım törenle hizmete açıldı. İlçe, 5 yılda yapılan 850 milyon TL’lik yatırımla modern bir görünüme kavuşturuldu.