Kasımpaşa Vapuru’nun Hizmete Alımı ile 2 Vapuru Suya İndirme Töreni

Deniz ulaşımına yapılan yatırımlar kapsamında yerli üretimle inşa edilen Kasımpaşa Vapuru, İstanbullulara hizmete sunulurken Hasköy ve Sütlüce Vapurları da denize indirildi.

Avrupa Birliği Merkezi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa Birliği (AB) Genel Sekreterliği tarafından Ortaköy’de hazırlanan “AB Merkezi İstanbul Ofisi” hizmete açıldı.

Dünya Aile Örgütü Katılımcılarıyla Akşam Yemeği

Sayın Başbakanımız ve Devlet Bakanı Sayın Selma Aliye Kavaf’ın katılımı ile Dünya Aile Örgütü tarafından İstanbul’da düzenlenen zirvenin sonunda katılımcılar onuruna Esma Sultan Yalısı’nda akşam yemeği verildi.

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jong-Kyoung Hong'un Ziyareti

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Bay Jong-Kyoung Hong İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

İran Başkonsolos Vekili Mahmoud Heidari'nin Ziyareti

İran Başkonsolos Vekili Mahmoud Heidari İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Sismik Riskin Azaltılması Konferansı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, İstanbul Valiliği ve Dünya Bankası’nın desteğiyle düzenlenen konferansta dünyadaki deprem riski ele alındı.

Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, dereceye giren ve beceye giren ve beğenilen 42 fotoğrafın da sergilendiği Taksim Metro İstasyonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Çamlıca Kulesi Protokol İmza Töreni

Çamlıca Tepesi TV Kulesi ve Entegre Tesisleri'nin yapımına ilişkin protokol, Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle imzalandı.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projeleri Tanıtım Gecesi

Hilton Convention Center'da İstanbul 2010 Enerjisi başlığında yapılan tanıtım gecesinde İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti'nin uluslararası tanıtım filmi ilk kez gösterildi.

Kopenhag İklim Değişikliği Zirvesi

Danimarka’da düzenlenen Kopenhag İklim Değişikliği Zirvesi’nde UCLG’nin iklim değişikline karşı geliştirdiği stratejiler anlatıldı ve Act Panosu imzalandı.

Ayazma İlköğretim Okulu Ana Sınıfı Açılışı

Okul öncesi encesi eğitimi geliştirmek amacıyla başlatılan ‘Ana Sınıfı’ projesi kapsamında ilk ana sınıfı hizmete alındı.

Şile Kültür Merkezi Açılışı

Şile Kültür Evi’nde düzenlenen ve yazma eserler ile kitaplardan oluşan “Geleneksel Türk Kitap Sanatları-Bugünün Ustaları Sergisi” törenle açıldı.

DSİ'nin 55 Tesis Açılış Töreni

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün 55’inci hizmet yılında 55 dev tesis, İstanbul Sütlüce Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle hizmete alındı.

İstiklal Caddesi Aydınlatması Açılış Programı

İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti unvanı taşıyacağı 2010 yılına günler kala Beyoğlu, rengârenk ışıklarla donatıldı. İstiklal Caddesi ve Tünel arasındaki 1.600 metrelik alanda yıldız ve kar tanelerinden oluşan 320 motif, 41 bin metre led şerit ampul ve 175 bin mini ampul kullanıldı.

UCLGA 5. Afrika Kentler Zirvesi ve İstanbul İle Kazablanka Arasında Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni

Birlemiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın 5’inci Afrika Yerel Yönetimler Zirvesi, Fas’ın Marakeş kentinde yapıldı. İstanbul ve Kazablanka arasında “Kardeş Şehir” protokolü imzalandı.