Kazakistan Başbakan Yardımcısı Kayrad Kelimbetov’un Ziyareti

Kazakistan Başbakan Yardımcısı Kayrad Kelimbetov ile Büyükelçi Bagdad Amrayev İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Japonya Büyükelçisi Nobuaki Tanaka'nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediyesine nezaket ziyaretinde bulunan Büyükelçi Tanaka, Japonya’nın tarihi şehri Kyoto’nun İstanbul ile ‘Kardeş Şehir’ olmak istediğini ifade etti.

IMF Kongresi

Dünya Bankası Yıllık Toplantıları İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. İstanbul, 54 yıl aradan sonra organizasyona bir kez daha ev sahipliği yaptı. 186 ülkeden katılımın gerçekleştiği toplantılar, yerli ve yabancı 1.500 gazeteci tarafından takip edildi.

İstanbul'un Kurtuluşu Vatan Caddesi Geçit Töreni

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 86’ncı yıldönümü Vatan Caddesi’nde düzenlenen coşkulu törenle kutlandı.

49 Okulun Toplu Açılış Töreni

Arnavutköy’den Kadıköy’e, Kartal’dan Silivri’ye kadar İstanbul’un 21 ilçesinde yapılan 49 eğitim kurumu, Sayın Başbakanın katılımıyla Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Paris İşbirliği Protokolü İmza Töreni

İstanbul ve Paris arasındaki ilişkilerin daha ileri boyuta taşınmasını hedefleyen "Paris İşbirlirliği Protokolü" Paris Belediye Sarayı'nda imzalandı.

Bizans'tan İstanbul'a İki Kıtanın Limanı Sergisi

Fransa'da Türkiye Mevsimi etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "Bizans'tan İstanbul'a: İki Kıtanın Limanı" sergisi, Paris'in en prestijli sergi mekânlarından Grand Palais'de açıldı.

Beykoz ve Sarıyer Vapurları Hizmete Alım Töreni

Fatih, Beyoğlu ve Kadıköy’ün ardından “Beykoz” ve “Sarıyer” vapurları İstanbul Boğazı’nın serin sularıyla buluştu.

31. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu

Dünyanın ilk ve tek kıtalararası koşulan maratonunda onbinlerce İstanbullu yağmura rağmen renkli görüntüler eşliğinde Asya’dan Avrupa’ya koştu.

1. İstanbul Forumu

Dünya Siyasetinde Orta Doğu- Sorunlu Bölgede Güvenlik Arayışı" konulu 1. İstanbul Forumu’nun açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

Süleymaniye İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Süleymaniye Camisi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Kazakistan Almatı Kültür Günleri

Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve İstanbul’da yaşayan Kazakların da katıldığı etkinlik, Kazak Kültürü’nü İstanbullularla buluşturdu.

Darüşşafaka Metro İstasyonu Ray Döşemesi Basın Gezisi

Kazı çalışmaları tamamlanan metro istasyonunda raylara ilk kaynak basın mensuplarıyla birlikte yapıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Havai Fişek ve Lazer Gösterisi

Cumhuriyetin 86. yılı İstanbul Boğazı’nda yapılan muheteşem lazer ve havai fişek gösterileri ile kutlandı. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği gösteriler canlı yayınla ülke genelinde izlendi.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Andrea Joan Smith'in Ziyareti

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Andrea Joan Smith İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.