AB Bölgeler Komitesi Türkiye ile İlişkiler Çalışma Grubu Toplantısı

Toplantıda konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un küresel yatırımcılar için ideal bir adres haline geldiğini ve 2010 Kültür Başkentliği’nin AB ile ilişkilere ivme kazandırdığını söyledi.

3. Uluslararası Lale Festivali Açılış Programı

Festival kapsamında Lale Yansımaları Sergisinin açılışı ile lalenin tarihteki yolculuğunu anlatan Lale Güzellemesi adlı kitabın tanıtımı yapıldı.

Brüksel İstanbul Ofisi Açılışı

Ofisin açılışı, Başkan Kadir Topbaş ve AB Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn tarafından yapıldı.

Müsahipzade Celal Tiyatrosu Açılış Töreni

Yeniden inşa edilerek modern bir görünüme kavuşturulan Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nin perdeleri yeniden açıldı.

23 Nisan Türkiye Domino Rekoru Denemesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 225 metrekarelik alanda yaklaşık 10 günde dizilen 165 bin domino taşı 7 dakikada devrildi. Ortaya çıkan görüntü herkesi adeta büyüledi.

Sayın Başkanın İBB Çocuk Meclisi 2. Oturumuna Katılımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki toplantı salonunda biraraya geldi.

Bostancı Oruç Reis İskelesi Açılış Töreni

İstanbul’da deniz ulaşımını geliştirmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Bostancı Oruç Reis İDO İskelesi, yeni ve modern yüzüyle İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Dolmabahçe - Bomonti Karayolu Tüneli Birleşme Töreni

İstanbul trafiğine nefes aldıracak “7 Tepe 7 Tünel” projesi kapsamında inşa edilen Dolmabahçe-Dolapdere, Piyalepaşa-Kağıthane Tünel Yollarının son tüneli olan Dolmabahçe-Bomonti Hattı, törenle birleştirildi.