İstanbul - Köln'ün Kardeş Şehir 10. Yıl Kutlaması

Köln Belediye Başkanı Fritz Schramma ile Birlikte İstanbul ve Köln'ün Kardeş Şehir 10. Yıl Kutlamaları Kapsamında Düzenlenecek Meşe Fidanı Dikim Töreninde İstanbul ve Köln’ün Kardeş Şehir olmasının 10. yılı Gülhane Parkı’na dikilen Türk ve Alman meşesiyle pekiştirildi.

Hamidiye Pet ve Cam Şişe Üretim Tesisi Açılışı

Kemerburgaz’da 6 ay gibi kısa bir sürede yapılan dev tesis ile İstanbullular güvenli içmesuyuna ulaştırıldı.

İstaç Silivri Transfer İstasyonu Açılışı

Silivri ve Çatalca ile 13 çevre beldenin çöplerini toplayarak vahşi depolamaya son veren “Silivri Katı Atık Aktarma İstasyonu” törenle hizmete alındı.

Akülü Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni

Omurilik Felçlileri Derneği’nin Ataköy’deki binasında yapılan törende 350 vatandaş akülü tekerlekli sandalye sahibi olmanın sevincini yaşadı.

Özürlüler Eğitim Ve Rehabilitasyon Kampı Açılışı

Florya Çiroz Özürlüler Eğitim ve Rehabilitasyon Kampı’nın kapıları engelliler ve aileleri için açıldı.

Darülaceze Fizik Tedavi Merkezi Ziyareti

Kayışdağı Darülaceze Fizik Tedavi Merkezi'nde “Yaşamı Yeniden Adımlama” projesi kapsamında 9 ay süren fizik tedavi ve akupunktur uygulamasıyla yeniden yürümeye başlayan 19 sakin ziyaret edildi.

Dar Alan İtfaiye Araçlarının Basın Tanıtımı

İstanbul için özel olarak üretilen ve özellikle dar alanlardaki yangın ve diğer afetlere müdahale kabiliyeti yüksek 15 “Havalı Köpük Sistemli Dar Alan İtfaiye Aracı”, Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) düzenlenen törenle hizmete alındı.

Beyoğlu Spor Kompleksi ve Kasımpaşa Stadı Açılış Töreni

62 milyon TL yatırım ile yapılan Kasımpaşa Stadı ve Beyoğlu Spor Kompleksi’nin yanı sıra Kapalı Yüzme Havuzu ve Tepebaşı Sosyal Tesisi’nin de aralarında bulunduğu dev yatırımlar zinciri İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Gaziosmapaşa İlçesi Yatırımları Toplu Açılış Töreni

Gaziosmanpaşa ve beldelerinde, Hamza Yerlikaya Kavşağı, Mevlana- Ahmet Yesevi Caddeleri Kesişimi Kavşağı ve Osmangazi Alt Geçidi’nin de aralarında bulunduğu toplam 55 milyon TL’lik 9 ayrı yatırım hizmete alındı.

47 Yeni Yatırımın Toplu Açılış Töreni

Altyapıdan çevreye, içmesuyundan ulaşıma, eğitimden spora kadar yapılan toplam 645 milyon TL’lik 47 yatırım Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen toplu açılış töreni ile İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Ümraniye İzci Kampı Açılış Töreni

Eski bir izci olan Başkan Kadir Topbaş, Ümraniye Kent Ormanı İzci Kampı’nı ziyaret ederek gençlerle birlikte faaliyetlere katıldı.