3. Yıl Basın Gezisi

İstanbul’a hizmetlerini yaklaşık 5 saat süren şehir turuyla basın mensuplarına anlatan Başkan Kadir Topbaş, 3 yılda 13,5 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi. Kısa sürede büyük işler yapmak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Topbaş, “3 yıla sığmayacak kadar büyük yatırımlar yaptık ve onurlu bir iz bırakmayı başardık.”

2. Uluslararası Lale Festivali Açılış Töreni

Taksim Meydanı'nda başlayan festival kapsamında Türkan Şoray, Tarkan, Orhan Gencebay, Fatih Terim'in de aralarında bulunduğu ünlüler tarafından süslenen 50 dev ahşap lale sergilendi.

4. Dünya Belediye Başkanları Zirvesi

İstanbul’un evsahipliğini yaptığı zirve, dünyanın farklı ülkelerinden 98 belediye başkanını biraraya getirdi. Açılışta, İstanbul’un Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Ağı’na Katılım Diploması, Başkan Kadir Topbaş’a teslim edildi. Atıksu Girişi Engellenerek Temizlenen Tarabya Koyu'nda Basın İnceleme Gezisi Tarabya Koyu'na akan atıksuların biriktirdiği çamur tabakasının taranarak temizlenmesi çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Zübeyde Hanım Gemisi İsim Verme Töreni

Yenilenerek hizmete alınan şehir hatları vapuruna Aziz Atatürk’ün Annesi Zübeyde Hanım’ın adı verildi.

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi Açılış Töreni

Kartal sahilinde 70 milyon TL harcanarak yapılan Bülent Ecevit Kültür Merkezi, İstanbulluların hizmetine sunuldu.

İstanbul - Bursa Hattı Açılışı ile Osmangazi Feribotu Hizmete Alım Töreni

Hızlı feribotların yanaşacağı Bursa Hızlı Feribot İskelesi ile İstanbul ile Bursa arasını 75 dakikaya indirecek olan dünyanın en hızlı ve ikinci büyük feribotu Osman Gazi, Yenikapı İDO Terminali’nde düzenlenen görkemli bir törenle hizmete alındı.

İstanbul Çocuk Festivali

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde çocuklar doyasıya eğlendi.

Atıksu Girişi Engellenerek Temizlenen Tarabya Koyu'nda Basın İnceleme Gezisi

Tarabya Koyu'na akan atık suların biriktirdiği çamur tabakasının taranarak temizlenmesi çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.