Lale Soğanı Dağıtım Programı

3. Uluslararası İstanbul Lale Festivali kapsamında kentin 20 ayrı noktasında İstanbullulara 1 milyon lale soğanı dağıtımına başlandı.

Dünya Özürlüler Günü Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni

3 Aralık Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla tekerlekli sandalye dağıtım töreninde 200 engelliye akülü tekerlekli sandalye, 500 engelliye işitme cihazı, 150 görme engelliye de ses kayıt cihazı dağıtıldı.

Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni

İstanbul genelindeki 700’ü aşkın amatör spor kulübüne forma, şort, eşofman, çorap, çanta ve diğer ihtiyaçlardan oluşan 3 milyon TL değerinde malzeme yardımında bulundu.

Suhulet ve Yenilenen Sirkeci Vapuru İskelesi'nin Hizmete Alım Töreni

Dünyanın İlk Arabalı Vapuru "Suhulet" tam 136 yıl sonra yine Türk mühendislerin eliyle yeniden İstanbul Boğazı ile buluştu. 80 araç ve 600 yolcu kapasitesinin yanı sıra hızı ve manevra kabiliyetiyle öne çıkan arabalı vapur ile Sirkeci-Harem arası 8 dakikaya indi.

Elektronik Bilet Uygulaması Basın Tanıtımı

Sahteciliği, kayıt dışılığı ortadan kaldıracak ve kağıt bilet devrini sona erdirecek elektronik bilet ile ulaşımda yeni bir başlangıca adım atıldı.

Akbil Otomatları Basın Tanıtım Programı

Kuyrukta beklemeyi sonlandırdığı gibi aynı zamanda para üstü de veren Yeni Nesil Satış Otomatı (OSM), Kabataş İDO İskelesi’nde düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı.

"Kar Kaplanı" İsimli Araçların Basın Tanıtım Programı

İlk kez bu yıl kullanılacak aynı anda kar küreme, süpürme, kurutma ve tuz serpme özelliklerine sahip 6 “Kar Kaplanı” ile diğer karla mücadele araçları AKOM’da kamuoyuna tanıtıldı.

Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Sergisi

Cumhuriyetin 84. yıl kutlamaları kapsamında Kız Kulesi ve Boğaziçi Köprüsü arasında gerçekleştirilen ses, ışık ve havai fişek gösterilerine yönelik yapılan fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Deniz Taksi Projesi Basın Tanıtım Programı

İstanbul'da ulaşım sorununu çözmek amacıyla geliştirilen ve ihale aşamasına gelen Deniz Taksi projesi hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.