Yeni Temizlik Araçlarının Tanıtımı

İstanbul’un cadde ve meydanlarını yıkayıp süpürecek ve soğutma sistemiyle tıbbi atık taşıyacak 67 araç hizmete alındı.

"140 Çözüm" Projesi Basın Toplantısı

İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi'nin temizlenmesi için yürütülen çalışmaları içeren "140 Çözüm Projesi"ni, boğazda yaptığı tekne gezisinde açıklayan Başkan Topbaş, 3 yıl sonunda da tüm projelerin tamamlanarak denizlere atıksu deşarjının önleneceğini anlattı.

Kadıköy'de 22 İlköğretim Okulunun Toplu Açılışı

“Eğitime destek, geleceğe hizmet” sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında bakım ve onarımı yapılan okul sayısı 370’e yükseldi.

Gemilerden Petrol Türevli Atık Kabul ve Arıtma Tesisi'nin Açılışı

Türkiye’de alanında ilk olan ve günde 1000 metreküp atık işleme kapasitesine sahip tesis ile İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi petrol türevli atık kirliliğinden kurtarıldı.

Cibali ve Balat Arasındaki Caddeye Kadir Has Adının Verilmesi

Kadir Has Üniversitesi'nin bulunduğu Cibali ile Balat arasındaki caddeye, hayırsever iş adamı Kadir Has'ın ismi verildi.

120 Okula 120 Spor Salonu Projesi Temel Atma ve Açılış Töreni

120 Okula 120 Spor Salonu projesi kapsamında, 20 kapalı spor salonunun açılışı ile Aralık ayında bitirilmesi planlanan 100 spor salonunun temeli atıldı.

42 Kavşak ve Yolun Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni

İstanbul Ulaşımına 116 Çözüm Projesi kapsamında trafikteki tıkanan damarları açmak için 21 yol ve kavşak hizmete girerken 21 yeni yol ve kavşağın da temeli atıldı.

"Tek Bilet" Uygulaması Tanıtım Toplantısı

Ulaşımda daha hızlı ve ucuz seyahat imkanı sağlayacak "Tek Bilet Akbil" uygulaması kamuoyuna tanıtıldı. İETT, Şehir Hatları Vapurları, Metro, Özel Halk Otobüsleri, Deniz Motorları ve Banliyö Trenlerinde İstanbullular tek biletle seyahat edebilme imkanına kavuşturuldu.

Taksim - Kabataş Füniküler Hattı Açılış Töreni

Türkiye’de 131 yıl aradan sonra ikincisi yapılan ve dünyada sayılı örneklerden biri olan proje ile Taksim Kabataş arasındaki yolculuk süresi 110 saniyeye indirildi.

"Haydi İstanbul Vapurunu Seç" Kampanyası

İstanbullular, internet üzerinden yapılan oylamada deniz ulaşımında kullanılacak vapuru belirledi. 318 bin oyun yüzde 40'ını alan ve klasik şehir hatları vapuruna en yakın olan 4. model İstanbul’un yeni vapuru seçildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karne Şenliği

İstanbul’daki ilk ve orta öğretim kurumlarından başarıyla mezun olan 9 bin öğrenciye karne hediyesi olarak 9 bin bisiklet dağıtıldı.