2.Yıl Basın Toplantısı

Başkan Kadir Topbaş, iki yıllık görev süresindeki hizmetlerini, Harbiye Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen toplantı ile kamuoyuna anlattı.

DATÜB Başkanı Nazmi Ilıcalı ve Beraberindeki Çiftçiler ile Görüşme

11 ilde başlatılan Organik Tarım Projesi'ne katılan ve emeklerinin karşılığını alan 60 çiftçi Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür etti.

"İstanbul Lalesiyle Buluşuyor" Tanıtımı Toplantısı

Etkinlikler kapsamında İstanbul’un çeşitli noktalarına 22 ayrı türde 3 milyon lale soğanı dikildi.

İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti Seçilmesi

AB dışı şehirler sınıfında Ukrayna'nın başkenti Kiev ile yarışan İstanbul, Brüksel'de yapılan jüri toplantısında, 7 kişilik seçici kurul tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçildi.

Zeytinburnu Lale Bahçesi Açılış Töreni

Zeytinburnu Surdibi'ndeki mezbelelik alan,"Lale Evine Dönüyor" projesi kapsamında, dikimi yapılan 264 bin 220 çiçek ile lale bahçesine çevrildi.

İstanbul Uluslararası Çocuk Festivali

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Gülhane Parkı’nda düzenlenen ‘İstanbul Çocuk Festivali’ne Türkiye’den ve yurt dışından 5 bin çocuk katıldı.

Taksi Şoförlerine Yönelik Kursların Açılış Töreni

AB sürecinde İstanbul’daki taksi şoförlerin bilinçlendirilmesi ile bilgi ve becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan eğitimler kapsamında "Kent Kültürü" konusundaki ilk dersi Başkan Topbaş verdi.

Sazlıdere Barajı Çevresinin Ağaçlandırılması Töreni

Küçükçekmece'deki Sazlıdere Barajı'nın çevresinin ağaçlandırılması çalışmalarına ilk ağacın dikilmesiyle başlandı.

"Haydi İstanbul Vapurunu Seç" Kampanyası Basın Toplantısı

İstanbul’un tarihi dokusuna uygun, modern teknolojinin tüm imkanlarına sahip 8 farklı vapur tasarımı, internet üzerinden İstanbulluların beğenisine sunuldu.

Erguvan Şenliği Açılış Programı

Beşincisi düzenlenen “Erguvan Şenlikleri” kapsamında İstanbul Boğazı’nın simgesi olan 30 bin erguvan ağacı dikildi.

Moto GP 2006 Yarışları

Dünyanın en heyecanlı ve önemli motor sporları organizasyonlarından biri olan yarış, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde ikinci kez yapıldı.