Büyükşehir’den İstanbul’a bir eğitim kompleksi daha 19.11.2013

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Maltepe’de yaptırılan Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Topbaş, bugüne kadar eğitime 1.100 derslik kazandırdıklarını söyledi.

KİPTAŞ tarafından yapılan Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Kadir Topbaş’ın hocasının adını taşıyan okulun açılışına, Başkan Topbaş’ın İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşları da katıldı. Öğrencilerin kapıda çiçeklerle karşıladığı Başkan Topbaş’a açılış törenine gelen vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Konuşmasına, “Mahmut Bayram hocamızın derslerinde beraber olduğum sınıf arkadaşlarım” diye başlayan Başkan Topbaş, “Bugün hem İstanbullular hem de kendim için çok özel bir gün. Açılışını yaptığımız bu okuldan, geleceğin devlet adamlarının yetişmesini temenni ediyorum. Diliyoruz ki, devlet adamları, milletvekilleri buradan yetişsinler, ülkeye hizmet versinler.” dedi.

Başkan Topbaş’tan Başbakan Erdoğan’a teşekkür…

Başkan Kadir Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Milli Eğitim’e vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek, kendilerinin de bugüne kadar 1.100 civarında derslik yaparak milli eğitime destek verdiklerini hatırlattı. Açılışını yaptıkları Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu’nun 24 derslikli olduğunu ve 3 aylık bir süre içerisinde bitirildiğini hatırlatan Başkan Topbaş, “Bir gecede 72 parça gemiyi denize indiren bir ecdadın evlatları olarak 3 ay bile çok aslında. Yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz. Bu ülke layık olduğu yere gelmeli. Dünyayı yöneten bir imparatorluğun merkezi olan bu kenti, her türlü yatırımla geliştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Mahmut Bayram Hoca’ya saygı…

Hocası Mahmut Bayram’ı anlatırken duygulanan Başkan Topbaş, konuşmasına şöyle devam etti: “Kendisinden eğitim almaktan hep mutluluk duydum. Onun teçhizatından geçen pek çok insan var. Başbakanımız başta olmak üzere, Dışişleri Bakanımız ve diğer pek çok insan. O kadar azimli bir insandı ki, ders zili çalarken bir ceketinin koluyla tahtayı silerdi. Bize bir kelime daha verebilmenin heyecanını yaşar, zamanı en iyi şekilde kullanırdı. Kendisinden hayat öyküleri dinledik. İnsan azminin neler yapabileceğini anlattı bize.”

Mahmut Bayram gibi bir insandan eğitim aldıkları için gurur duyduklarını ifade eden Başkan Topbaş, “Böyle bir insandan eğitim aldığımız için gurur duymaktayız. Yapılar, insanlar güzelleşir. Eğitim alanları orada feyz sahibi insanlarla şekillenir.


Konuşmaların ardından Başkan Topbaş ve Mahmut Bayram Hoca’nın öğrencileri kurdele keserek Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışını yaptılar. Başkan Topbaş 24 derslik, 4 laboratuvar ve kapalı spor salonu bulunan okulu gezerek öğrencilerle sohbet etti. Başkan Topbaş, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiği öğrencilere nasihatlerde de bulundu.

Başkan Topbaş’tan sürpriz ziyaret…

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra Maltepe’de bulunan bir taksi durağına ziyarette bulundu. Sürpriz ziyaret karşısında mutlu olan taksi esnafı, Topbaş kendi yaptıkları aşureden ikram ettiler. Taksicilerle bir süre sohbet eden Başkan Topbaş, daha sonra taksicilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.