İstanbul deneyimlerini İslamabad ile paylaşacak 12.11.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İslamabad Belediye Başkanı Tahir Shahbaz Syed’i Florya’daki makamında ağırladı. Konuk Belediye Başkanı Syed, İstanbul’daki gelişmelerden çok etkilendiğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çok şey öğrenebileceklerini ifade etti.

Pakistan’ın başkenti İslamabad’ın Belediye Başkanı Tahir Shahbaz Syed, Eşi Halide Geylani Syed ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Florya’daki Başkanlık Makamı’nda ziyaret etti.

 

İstanbul dünya ile yarışıyor...

Toplantıya, Başkan Kadir Topbaş’ın Eşi Özleyiş Topbaş ile Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bürokratları da katıldı. Başkan Kadir Topbaş, görüşmede, İstanbul’un geçmişten gelen vizyonla bütün Türkiye’nin ve dünyanın sorumluluğunu üzerinde taşıdığını belirterek, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geliştirdiği yerel yönetim anlayışı ile İstanbul’a 8,5 yılda 34 milyar dolar yatırım yaptık. İstanbul’u, dünyayla yarışan bir şehir haline getirdik” dedi.

 

“Pakistan’a her türlü desteğe hazırız”

Türkiye’nin, Kurtuluş Savaşı’nda Pakistan halkının yaptığı yardımları asla unutmadığını dile getiren Başkan Kadir Topbaş sözlerini şöyle tamamladı: “Pakistan’ı kendimize çok yakın hissediyoruz ve kardeş ülke olarak görüyoruz. Pencap Eyaletinizin Başbakanı Sayın Şahbaz Şerif de bizden birçok alanda destek istedi ve her türlü desteği sunduk. Bundan sonra da Pakistan halkının refah ve mutluluğu için her türlü desteğe hazırız.”

 

İslamabad Belediye Başkanı Tahir Shahbaz Syed de, İstanbul’un büyük bir şehir olduğunu ifade ederek, “İstanbul’daki gelişmelerden çok etkilendim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çok şey öğrenebiliriz. Bilgi ve deneyimlerinizden yararlanacağız” dedi.