Demokrasi, kadınlarla gelişiyor… 9.11.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yerel Yönetimler Sertifika Programı’na katıldı. Kadınların son yıllarda siyasette daha etkin bir hale geldiklerine dikkat çeken Başkan Topbaş, aktif siyasetteki çalışkanlıkları ve gelecek adına attıkları adımlar ile kadınların başarıyı getirdiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadın ve Demokrasi Derneği ile Marmara Belediyeler Birliği’nin desteğiyle kadın siyasetçilere yönelik düzenlenen Yerel Yönetimler Temel Eğitim Programlarının

sertifika törenine katıldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sertifika Programına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile kurs programına katılan ve sertifika almaya hak kazanan kadın siyasetçiler katıldı.

Kadına fırsat veren ülkeler daha başarılı...

Başkan Kadir Topbaş, törende yaptığı konuşmada, günümüz dünyasında toplumdaki kadının yerinin daha da arttığına dikkat çekerek, “Gelecek adına mücadele vermek tüm aile bireylerinin sorumluluğundadır. İleri demokrasilerin olduğu ülkelerde kadına verilen fırsatlarla birlikte o ülkeler daha başarılı oluyor. Ülkemizde çok önemli demokratik gelişmeler yaşadık. İnanıyorum ki, Türkiye’deki bu gelişim süreci Türkiye’yi dünya da çok farklı bir yere taşıyacaktır. Bu gelişimde katkısı olan başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm kabinesine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kadınlar siyasette aktif rol alıyor…

Kadınların son yıllarda siyasette daha etkin olduklarını belirten Başkan Topbaş, “Ne zaman ki kadınları aktif olarak siyasete soktuk, o dönemde başarıları gördük. Kadınların çalışkanlığı ve gelecek adına attıkları adımlar bizi başarıya götürdü. Türk siyasi hayatında kadınların aktif rol almasında çok daha farklı bir şekillenmenin özellikle siyasette başarılarını gördük. Kadınları aktif olarak siyasete soktuğumuz dönemde başarılı olduk. Türkiye’deki bu gelişim süreci gelecekte Türkiye’yi çok daha önemli yerlere getireceğinin sinyalidir.” diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Topbaş ve Fatma Şahin kursiyerlere sertifikalarını verdiler.