Bayramlar daha huzurlu… 16.10.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramlarda görevleri başında olan İETT, Zabıta ve İtfaiye personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, görevleri başındaki personeller sayesinde İstanbulluların çok daha huzurlu bir bayram geçirdiğini söyledi.

Göreve geldiği 2004 yılından itibaren ramazan ve kurban bayramlarında görevleri başındaki arkadaşlarını ziyaret ederek bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, geleneği bu yıl da bozmadı. Kurban Bayramı’nın ikinci gününü mesai arkadaşlarına ayıran Başkan Topbaş, ilk olarak Edirnekapı İETT Garajı’nı ziyaret etti. Başkan Topbaş, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı’nın da bulunduğu programda İETT personeli ile bayramlaştı.  

İETT, son teknolojiyi kullanıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en iyi hizmet veren birimlerinden biri olan İETT’nin her geçen gün hizmet kalitesini artırdığına dikkat çeken Başkan Topbaş, İstanbullulara daha kaliteli hizmet verebilmek için teknolojiyi yakından takip ettiklerini söyledi. Kısa süre önce Türkiye’nin önemli iş adamlarından biriyle sohbet ettiğini aktaran Başkan Topbaş, şöyle konuştu: “Arkadaşım olan bu iş adamımız uzun süredir toplu taşıma araçlarını kullanmıyormuş. Kendi aracını bir kenara bırakıp, değişik toplu taşıma araçlarımızla seyahat etmiş. Ulaşım araçlarımızın konforundan ve personelimizin tutumundan çok etkilendiğini söyleyen bu arkadaşım, ‘Her şey çok değişmiş’ diye de ekledi.”

Yeni otobüslerin sayısı 1.705’e ulaşacak…

Başkan Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle 758 yeni otobüsü daha hizmete aldıklarını hatırlatarak, “İETT’nin filo yaşını 5’in altına çekmek amacıyla otobüs alımlarımızı gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a yılsonuna kadar sürecek alımlar ile yeni otobüslerimizin sayısı 1.705’e ulaşacak. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Yerli üretim olan otobüslerimiz, İstanbulluya daha güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sağlayacak.” diye konuştu.

Amacımız bayram yapmak değil, bayram yaptırmak…

Başkan Kadir Topbaş’ın bir sonraki durağı Edirnekapı’da bulunan Zabıta Daire Başkanlığı oldu. Başkan Topbaş, Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz’ın da hazır bulunduğu programda, zabıta personeli ile bayramlaştı. İstanbul’un eski yıllara nazaran çok daha huzurlu bir bayram geçirdiğini ifade eden Başkan Topbaş, “Amacımız bayram yapmak değil, bayram yaptırmak. Zabıtamız, belediyemizin kolluk gücü. İstanbul adeta bir ülke özelliği taşıyor. Bu yüzden zabıtamıza çok önemli görevler düşüyor. Ve bizim zabıtamız da üzerlerine düşen bu önemli görevi hakkıyla yerine getiriyor.” dedi.

Başkan Topbaş’tan itfaiye personeline teşekkür...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul İtfaiyesi’ni de ziyaret eden Başkan Kadir Topbaş, itfaiye personeliyle bayramlaştı. Başkan Kadir Topbaş, en önemli birimlerinden biri olan İstanbul İtfaiyesi’nin çok zor bir görevi başarıyla üstlendiğini söyledi.

Fedakarlık gerektiren bir birimde hizmet vermelerinden dolayı itfaiyecilere ayrıca teşekkür eden Başkan Topbaş, “Can ve mal kurtarma öneminin bilinciyle bu görevi yaptığınızı biliyorum. 9,5 yıllık hizmet dönemimizde İstanbul İtfaiyesi teçhizat ve eğitim açısından çok önemli ilerlemeler kaydetti. Arzumuz dünyanın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni her alanda örnek alması. Bunu da pek çok noktada başardık. İstanbul İtfaiyesi’ni araç, gereç ve teçhizat açısından da dünyanın en ileri seviyesine taşıdık.” diye konuştu.

Başkan Topbaş, ziyaretleri sırasında mesai arkadaşlarının çocuklarıyla da bayramlaşarak onlara bayram harçlığı verdi.