İstanbul’un gelişimi etkiledi 30.9.2013

Almanya’nın Düsseldorf Belediye Başkanı Dirk Elbers, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. İstanbul’daki gelişmelerden çok etkilendiğini belirten konuk başkan Elbers, iki şehir arasındaki ilişkileri geliştirmek için görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya’nın Düsseldorf Belediye Başkanı Dirk Elbers ve beraberindeki heyeti Saraçhane Belediye Sarayı’nda ağırladı. Başkan Topbaş, konuğuna İstanbul ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları hakkında detaylı bilgiler verdi. Dirk Elbers’ın nezaket ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Topbaş, İstanbul ile Düsseldorf şehirleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak istediklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’a misafirperverliği nedeniyle teşekkür eden Dirk Elbers de, Düsseldorf’un Almanya’nın sanayi ve ekonomisinde önemli bir yer tuttuğunu söyledi. İstanbul’daki gelişmelerden çok etkilendiğini vurgulayan Elbers, ziyaretinde iki şehir arasındaki ilişkileri geliştirmek adına neler yapabileceklerini görüştüklerini ifade etti.