Ulaşım yatırımlarına övgü… 23.9.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki temasları kapsamında HABITAT İcra Direktörü Joan Clos ile biraraya geldi. Clos, İstanbul’da ulaşım yatırımlarının ve gelinen noktanın hayli etkileyici olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı’na katılmak üzere gittiği New York’ta HABITAT İcra Direktörü Joan Clos ile görüştü. Görüşmede, Joan Clos’a İstanbul ulaşımı ve metro inşaatları konusunda bilgi veren Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un raylı sistem haritalarını da İPad üzerinden gösterdi. Haritaları uzun uzun inceleyen Joan Clos, “Ulaşım yatırımlarınız ve şuan ki geldiğiniz nokta çok etkileyici.” dedi.

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte Amerikan-Türk İş Konseyi’nin yemeğine katıldı. Yemeğin ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da yer aldığı toplantıya katılan Başkan Topbaş, “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, 2015 Sonrası Sürdürülebilir Şehirler ve İnsan Yerleşimleri” konulu bir konuşma yaptı.