Yerel yönetimleri temsil edecek 22.9.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı’na katılmak üzere New York’a gitti. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olduğunu belirten Başkan Topbaş, tüm yerel yönetimleri temsilen toplantıda bulunacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olarak BM Genel Kurul Toplantısı’na katılacak olan Başkan Kadir Topbaş, New York’a gitti. Amerika Birleşik Devletleri’ne hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarına seyahati ile ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “Özellikle üst düzey panelist olarak, Yerel Yönetimler Dünya Başkanı olarak tüm yerel yönetimleri temsilen orada olacağım. Önemli bir toplantı olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Milletimin adına katılacağım bu toplantıdan dolayı memnuniyeti de özellikle ifade etmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımızın 24 Eylül’deki oturumda yapacağı konuşmasında ben de Genel Kurul’da bulunacağım. Arkasından Sürdürülebilir Kentler Özel Oturumu’nda panelist olarak orada olacağım ve konuşmam olacak.” dedi.

%66’lık beğeni oranı memnuniyet verici…

AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın açıkladığı yerel seçimler ile ilgili seçim anketini de değerlendiren Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Ben özellikle kamuoyu yoklamalarında kanaat belirten İstanbullulara teşekkür ediyorum. Bize karşı olan takdirlerine de yine teşekkür ediyorum. Tabi bizim, siyasi partimizin özellikle aday tespiti sırasında kamuoyu çok önemsenmekte ve buna göre değerlendirme yapılmaktadır. İstanbul’da benim için yüzde 66 gibi bir beğeni çıkmış olması tabi ki memnuniyet verici. Ben biraz da diğer tarafa bakarım. Diğer bölümdeki insanların da desteklerini ve gücünü almam için ne yapmam lazım? Daha mı çok çalışmak gerekir? Benim için bu önemlidir. Ama tabi ki takdir siyasetindir ve milletimizdir. Milletimiz ve İstanbullular adına bu görevi yapmaktayız. Onurlu bir görevdir.”

Taksim Meydanı’na çok sayıda ağaç dikilecek…

Başkan Kadir Topbaş, Taksim Meydanı ile ilgili bir soru üzerine de, “Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili son dönemlerde çıkan farklı fikirlerin hepsini takip ediyorum. Sosyal medyayı da takip ediyorum. Direk ben yazmasam da, arkadaşlarım bunu değerlendiriyorlar. Takipte gördüğüm kadarıyla İstanbulluların Taksim Meydanı’nda ağaç beklentisi var. Gerçekten istenildiği kadar bolca ağaç dikeceğiz. Taksim Meydanı’ndaki düzenleme çalışmaları henüz bitmedi. Bununla ilgili projelendirme çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Ama şunu özellikle ifade etmeliyim ki; altgeçit-tünel dediğimiz bölüm çok takdir topladı.” diye konuştu.