ABD’li Başkonsolosun ziyareti 19.9.2013

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter’ı makamında ağırladı. Görevine yeni başlayan Başkonsolosa başarılar dileyen Başkan Topbaş, geçmişten gelen ilişkileri daha da geliştireceklerini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Makamı’nda ziyaret etti. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, yeni göreve başlayan Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosu’nun kendilerine nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye’nin yakın ilişkiler içerisinde olduğunu belirten Başkan Topbaş, “İki devletin birbirine olan bakış açısını biliyoruz. Bizim de geçmişten bugüne kadar başkonsoloslarla olsun, büyükelçiliklerle olsun gayet iyi bir ilişkimiz oldu. Kendisiyle görevi süresince birlikte çalışacağız. İlişkilerimizi daha da geliştireceğiz. Kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter da, Türkçe yaptığı açıklamada: “Sayın Başkan Kadir Topbaş’a nazik ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Zaman ayırdıkları için de teşekkür ediyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bizlere her zaman her konuda çok büyük destek olmuştur. Eminim ki, gelecekte bu destek devam edecektir.” diye konuştu.